open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2-753 2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2007 року Берегівський районний суд Одеської області

у складі: головуючого - судді Курти Л.С. ,

при секретарі судового засідання Івасько Л.М. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Березівка Одеської

області цивільну справу за позовомОСОБА_1доОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення факту родинних

відносин та визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

Посилаючись на те, що він є рідним сином ОСОБА_4, але у його свідоцтві про народження прізвище батька записано ОСОБА_4, а по батькові ОСОБА_4 у зв"язку з чим він не може прийняти спадщину після смерті батька, позивач звернувся з цим позовом.

Відповідачі позов визнали та не заперечували проти його задоволення.

Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

04 січня 2005 року помер ОСОБА_4 (а.с. 18). Після його смерті відкрилася спадщина на житловий будинок з господарськими будівлями, розташованого АДРЕСА_1; земельну ділянку, розташовану на території Гуляївської сільської ради Березівського району, Одеської області, масив № 26, ділянка № 8, площею 5, 98 гектара (а.с. 7-12); майновий пай, в розмірі 11 415 гривень, який складається із пайового фонду майна колективного сільськогосподарського підприємства ТОВ „Тілігул" Березівського району, Одеської області, с Марянівка (а.с. 6); грошовий вклад, рахунокНОМЕР_1 філії № 035 Березівського відділення в с Гуляївка.

Позивач є рідним сином ОСОБА_4а, що підтверджується випискою з господарської книги, сімейною фотокарткою (а.с. 13, 14, 26).

Факт родинних відносин позивача з ОСОБА_4. у судовому засіданні підтвердили свідки:ОСОБА_5 ОСОБА_6 які пояснили, що позивач постійно проживав разом з ОСОБА_4., називав його батьком, а той його сином'.

Відповідно до ст. . 256 ЦПК України у судовому засіданні можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Підтвердити факт родинних відносин з померлим в іншому порядку неможливо, оскільки у всіх документах невірно вказано прізвище ОСОБА_4 та по батькові ОСОБА_4. Встановлення даного факту необхідно позивачу для прийняття спадщини після смерті батька.

За таких обставин, суд вважає, що необхідно встановити факт родинних відносин позивача зОСОБА_4, та визнати за ним право власності на спадкове майно.

Керуючись ст. ст. 209, 212, 214, 215, 235, 256, 259 ЦПК України, ст. ст. 1223, 1261, 1268, 1269 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, розташованого поАДРЕСА_1; земельну ділянку, розташовану на території Гуляївської сільської ради Берегівського району, Одеської області, масив № 26, ділянка № 8, площею 5, 98 гектара (а.с. 7-12); майновий пай, в розмірі 11415 гривень, який складається із пайового фонду майна колективного сільськогосподарського підприємства ТОВ „Тілігул" Берегівського району, Одеської області, с Марянівка (а.с. 6); грошовий вклад, рахунокНОМЕР_1 філії № 035 Берегівського відділення в с: Гуляївка..

Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду через Березівський районний суд Одеської області, шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього, протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Джерело: ЄДРСР 4064176
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку