open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа №2-а-514/2007

Справа №2-а-514/2007

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2007 року м. Чернігів

Деснянський районний суд м. Чернігова у складі : судді Жук М. І., за участю секретаря судового засідання Біх Н.П., позивача ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1до військової частини А-0870 про визнання дій протиправними та стягнення грошової компенсації за продовольчий пайок , з врахуванням компенсації за несвоєчасну її виплату , -

ВСТАНОВИВ:

17 серпня 2007 року полковник запасу ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача з вимогами про визнання дій щодо відмови у виплаті грошової компенсації за продовольчий пайок протиправними та зобов'язати відповідача виплатити грошову компенсацію за продовольчий пайок , з врахуванням компенсації за несвоєчасну її виплату , на загальну суму 17537 грн 66 коп.

Позивач підтримав позов в судовому засіданні , частково змінив характер вимог : замість зобов'язання відповідача виплатити грошову компенсацію - просить стягнути з відповідача 17537 грн 66 коп грошової компенсації за продовольчий пайок з врахуванням компенсації за несвоєчасну її виплату.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився , про дату , час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений судом 18 вересня 2007 року , причини неприбуття в суд не повідомив , а тому суд вирішив справу на підставі наявних у ній доказів.

Суд , заслухавши пояснення позивача , дослідивши докази по справі -приходить до висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.

В судовому засіданні встановлено , що позивач проходив військову службу в Збройних Силах України та до 27 вересня 2005 року перебував на продовольчому забезпеченні у військовій частині А-0870.

Відповідно до ч . 2 ст . 9 Закону України „ Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та ч.1енів їх сімей" від 20.12.1991 року № 2011 , військовослужбовці одержують за рахунок держави

продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість нього.

Законом України " Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів" 'від 17.02.2000 року з 11 березня 2000 року і до цього часу призупинена дія ч. 2 ст. 9 Закону України " Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та ч.1енів їх сімей " в частині виплати грошової компенсації за продовольчий пайок.

Згідно положень ст. 22 ч.3 Конституції України , при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

У рішенні Конституційного Суду України від 20.03.2002 року зазначається , що зупинення пільг , компенсацій і гарантій для військовослужбовців без відповідної матеріальної компенсації є порушенням гарантованого державою права на їх соціальний захист.

З огляду на викладені обставини суд приходить до висновку , що позивач протиправно був позбавлений права на грошову компенсацію за продовольчий пайок як військовослужбовець Збройних Сил України , тобто його право на це припинено в порушення норм Основного Закону України.

Судом встановлено , що відповідач листом від 27 листопада 2006 року без законних підстав відмовив позивачу у виплаті грошової компенсації за продовольчий пайок і тому порушені права позивача підлягають захисту шляхом стягнення з відповідача грошової компенсації за продовольчий пайок з врахуванням компенсації за несвоєчасну її виплату на загальну суму 17537 грн 66 коп за період з 11.03.2000 року по 27.09.2005 року , а позов задоволенню.

Суд за аналогією закону застосовує до спірних правовідносин положення ст. 225 ч. 1 КЗпП України , оскільки грошова компенсація за продовольчий пайок для військовослужбовців як один із видів їх забезпечення державою - за своїм характером має ознаки заробітної плати , а спори про її виплату не обмежуються будь - яким строком.

Керуючись ст. ст. 161- 163, 87, 99 ч.3 Кодексу Адміністративного судочинства України , суд , -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Дії військової частини А-0870 щодо відмови ОСОБА_1у виплаті грошової компенсації за продовольчий пайок визнати протиправними.

Стягнути з військової частини А - 0870 на користь ОСОБА_1грошову компенсацію за продовольчий пайок , з врахуванням компенсації за несвоєчасну її виплату , на загальну суму 17537 грн 66 коп та судовий збір в розмірі 175 грн 37 коп.

Повернути ОСОБА_130 грн витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи , які не встановлені законом по

адміністративному судочинству та сплачені ним 29.08.2007 року в банк «Демарк« згідно квитанції № 14/39.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк , встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Джерело: ЄДРСР 4063999
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку