open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 2-475

Справа № 2-475

2007рік

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2007 року м. П'ятихатки

П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області в складі: головуючого-судді - Забродіної О. А., при секретарі - Шульзі Т.М., за участю позивача ОСОБА_1

відповідачкиОСОБА_2 розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. П'ятихатки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_2про продовження строку для прийняття спадщини

ВСТАНОВИВ:

Відповідачі ОСОБА_3та ОСОБА_2 позов визнали.

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3,ОСОБА_2 про продовження строку для прийняття спадщини, вказуючи, що ОСОБА_4 був його батьком, ІНФОРМАЦІЯ_1 він помер. Після його смерті залишилось спадкове майно, яке складається з земельної ділянки площею 6.530 га, розташованої на території Троїцької сільської ради П'ятихатського району Дніпропетровської області та садиби АДРЕСА_1 Вказане спадкове майно під час свого життя ОСОБА_4 заповів йому, але в видачі свідоцтва про право на спадщину П'ятихатська державна нотаріальна контора йому відмовила, посилаючись на те, що ним пропущений шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини. Вважає, що строк для подання заяви на прийняття спадщини пропустив з поважної причини, так як знаходився за кордоном. Просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав і пояснив, що до П'ятихатської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини звернувся вчасно, але заява не була прийнята з мотивів, що для отримання спадщини необхідно свідоцтво про народження. Повторно до нотаріальної контори звернутися не встиг, так як за свідоцтвом про народження необхідно було їхати до Іспанії. Просить визначити йому додатковий строк в два місяці для подачі заяви про прийняття спадщини.

Відповідачка ОСОБА_2 суду пояснила, що позивач є її братом, а ОСОБА_3, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 був їх батьком. Після смерті батька залишилось спадкове майно у вигляді земельної ділянки площею 6.530 га, розташованої на території Троїцької сільської ради П'ятихатського району Дніпропетровської області та садибиАДРЕСА_1, яке під час свого життя батько заповів позивачу. Причину по якій позивач пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини вважає поважною, так як він довгий час знаходився за кордоном, де працює будівельником за контрактом. Проти продовження позивачу строку для прийняття спадщини не заперечує. Претензій на спадкове майно не має.

Відповідач ОСОБА_3в судове засідання не з'явився, надав заяву з проханням справу розглядати без його участі, проти визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини позивачу не заперечує.

Третя особа Троїцька сільська рада П'ятихатського району Дніпропетровської просить справу розглядати без їх представника, проти продовження позивачу строку для подання заяви про прийняття спадщини не заперечують.

П'ятихатська державна нотаріальна контора свого представника до суду не направила, але надіслала листа з проханням справу розглядати без їх участі, позов визнають.

2

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого.

Відповідно до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 26 жовтня 2007 року ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Під час свого життя ОСОБА_4 склав заповіт, який посвідчений виконавчим комітетом Троїцької сільської ради П'ятихатського району Дніпропетровської області 22 жовтня 2003 року, згідно якого всі будівлі, все своє майно, а також землю, що належить йому на праві приватної власності, загальною площею 6.530 га, яка розташована на території Троїцької сільської ради заповів синуОСОБА_1

Згідно з копією державного акту на право приватної власності на землю НОМЕР_2 від 10 серпня 2001 року ОСОБА_4 на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 6.530 га, що розташована на території Троїцької сільської ради П'ятихатського району Дніпропетровської області.

Відповідно до копії технічного паспорту власником садиби АДРЕСА_1 є ОСОБА_4

З листопада 2007 року постановою державного нотаріуса П'ятихатської державної нотаріальної конториОСОБА_1 в видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом посвідченим Троїцькою сільською радою після смерті батькаОСОБА_4було відмовлено, в зв'язку з пропущенням ними шестимісячного строку для подання заяви на прийняття спадщини.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_4 проживав в будинку АДРЕСА_1, який належав йому на праві приватної власності та мав земельну ділянку, площею 6.530 га, що розташована на території Троїцької сільської ради. Під час свого життя вказане майно ОСОБА_4 заповів позивачуОСОБА_1. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер, а позивач отримати свідоцтво про право на спадщину після смерті батька не може, так як пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини. Причина пропуску на думку суду є поважною, позивач не встиг вчасно оформити спадщину через відсутність свідоцтва про народження, яке залишив в Іспанії, за місцем своєї роботи.

Відповідно до ст. 1272 ч,3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

ОСОБА_1 може реалізувати своє порушене спадкове право тільки в разі продовження терміну на прийняття спадщини, а причина пропуску шестимісячного строку є поважною, тому позов підлягає задоволенню.

На підставі ст. ст. 1217, 1268, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,60,209,212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_2про продовження строку для прийняття спадщини -задовольнити.

Визначити ОСОБА_1додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, після ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 строком до 28 січня 2008 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через П'ятихатський районний суд, шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Джерело: ЄДРСР 4063775
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку