open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2-п-5029/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2007 року місто Житомир

Богунський районний суд міста Житомира в складі:

головуючого - судді Григорусь Н.Й.

секретар Бейгер О.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Житомирської міської ради про визначення додаткового строку на прийняття спадщини ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач26.09.2007 року звернулась до суду з даною заявою, в якій просить продовжити строк на прийняття спадщини після померлого ОСОБА_2., який був її батьком. При цьому посилається на те, що вона постійно проживала у спадковому будинку, вела спільне господарство з батьком. Після його смерті відкрилась спадщина на 16/100 частин будинку АДРЕСА_1. Вона несвоєчасно звернулась до нотаріальної контори, оскільки після смерті батька перебувала у пригніченому стані, крім того добросовісно помилялась щодо порядку вступу у спадщину, хоча фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, у зв"язку з чим вважає, що з поважних причин пропустила строк для прийняття спадщини. Просила продовжити строк для прийняття спадщини, визначивши його достатнім для подання заяви до нотаріальної контори.

В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримала із зазначених нею підстав, просила позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача - територіальної громади в особі Житомирської міської ради - в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував, покладаючись при цьому на розсуд суду.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, з урахуванням меж заявлених вимог, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що після смертіІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2відкрилась спадщина: 16/100 частин будинку АДРЕСА_1, що належав померлому -батькові позивача. Спадкоємцем за законом після смерті батька є позивач, інших родичів та спадкоємців не має. Після смерті батька позивач звернулась до Державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, проте нотаріус пояснила, що нею пропущено строк для вступу у спадщину. Позивач після смерті близької людини перебувала у пригніченому стані, проте здійснювала догляд за спадковим майном, крім того добросовісно помилялась щодо строку та порядку вступу у спадщину, фактично вступила у володіння спадковим майном. Беручи до уваги викладене, суд вважає причини пропуску строку для прийняття спадщини заявником поважними. За таких обставин, суд вважає за можливе продовжити строк ОСОБА_1. для прийняття спадщини, встановлений законом, як пропущений з поважних причин після смерті ОСОБА_2.

Керуючись ст. 1221, 1262, 1270, 1272 ЦК України (в редакції 2002 p.), Постановою Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами України справ про спадкування " № 21 від 24.06.1983 рік, ст. 10, 11, 60, 212-215, 256 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Продовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини, встановлений Законом, як пропущений з поважних причин після смерті спадкодавця ОСОБА_2, померлогоІНФОРМАЦІЯ_1 та визначити їй додатковий строк для вступу у спадщину достатній для подання заяви про прийняття спадщини терміном три місяці.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду та апеляційної скарги поданої протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

Джерело: ЄДРСР 4063365
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку