open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2-12280

2008 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2008 р. Московський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого судді Погасій О.Ф.

при секретарі Щегульній Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Харківської міської ради про визнання права власності, -

встановив:

Позивачка просить визнати за нею право власності на нерухоме майно - самочинну будівлю - гараж № АДРЕСА_1, вказуючи, що вона за власні кошти збудувала вказаний капітальний гараж, який відповідає санітарним, пожежним, екологічним нормам і не порушує нічиїх прав та інтересів.

Представник відповідача Харківської міської ради проти позову заперечував, вказуючи, що позивачка побудувала капітальний гараж на земельній ділянці, на яку вона не має державного акту або інших правовстановлюючих документів, та просить слухати справу без його участі.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що на підставі рішення виконкому Московської районної ради народних депутатів м. Харкова № 203 від 01.11.1994 р. її батькові, ОСОБА_2, інваліду 1 групи дитинства, було виділено місце під установку металевого гаража № АДРЕСА_1.

В 2003 році її батько ОСОБА_2. помер.

На підставі рішення виконкому Московської районної в місті Харкові ради № 105 від 25.03.2008 р. на ім'я позивачки було переоформлено право користування вказаним металевим гаражем.

Позивачкою самочинно, без належного дозволу, за власні кошти, вказаний металевий гараж було обкладено цеглою, укріплено фундамент, тим самим створено нове нерухоме майно - капітальний гараж літ. "Б" площею 21,0 кв.м. ( з льохом та оглядовою ямою).

Згідно з технічним висновком, виконаним приватним підприємством "Модулор-сервіс" (державна ліцензія АВ № 358726), стан основних будівельних конструкцій гаража задовільний, можлива його подальша експлуатація. Технічні рішення, прийняті при будівництві гаража, відповідають вимогам санітарних, пожежних, екологічних норм і правил державних стандартів.

За самочинне будівництво гаража позивачкою добровільно сплачено адмінштраф.

Згідно ст. 331 ЦК України право власності на нову річ, яка створена особою, набувається нею, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ч.3 ст. 376 ЦК України, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Згідно матеріалів справи за період проведення будівництва і на цей час заяв, скарг, приписів від будь-яких громадян, юридичних осіб або компетентних органів з приводу недотримання позивачем встановлених норм та правил, чи порушення чиїх-небудь прав не надходили.

Таким чином, суд вважає, що за позивачкою повинно бути визнано право власності на нерухоме майно - гараж № АДРЕСА_1.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України, ст. 331, ч. 3 ст. 376 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1право власності на самочинно збудований гараж № АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя

Джерело: ЄДРСР 4058247
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку