open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2-5567/2008 рік

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 вересня 2008 року

Краматорський міський суд Донецької області

у складі головуючого судді Груіцької Л.О.

при секретарі Хоронько М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ВАТ «Донецькоблгаз», Краматорське управління по газопостачанню та газифікації до ОСОБА_1про стягнення заборгованості за спожитий природний газ,

В С Т А Н О В И В:

24.06.2008 року ВАТ «Донецкоблгаз» звернулося до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості за отриманий природний газ у сумі 2733,05 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач являється власником будинкуАДРЕСА_1 Відповідач зобов'язаний проводити оплату за спожитий природний газ, однак протягом тривалого часу оплата не проводилася й за період з 01.01.1997 року по 01.01.2008 року борг відповідача становить 2733,05 грн. Просить стягнути з відповідача на розрахунковий рахунок Краматорського управління по газопостачанню й газифікації, що є структурною одиницею ВАТ «Донецькоблгаз» заборгованість за спожитий природний газ в розмірі 2733,05 грн. та судові витрати в сумі 81 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явилась, надала суду заяву про слухання справи в її відсутність, позовні вимоги підтримала в межах строку позовної давності, проти ухвалення заочного рішення не заперечує

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час слухання справи повідомлений належним чином, повідомлень про причини неявки від відповідача не надійшло, в зв'язку з чим згідно ст. 224 ЦПК України суд на підставі наявних у справі доказів вважає можливим ухвалити заочне рішення.

Дослідивши думку представника позивача, яка не заперечувала проти ухвалення заочного рішення, всебічно та об'єктивно вивчивши зібрані в справі докази, суд встановив:

Згідно ст. 162 ЖК України, плата за використання житловим приміщенням в домі (квартирі), що перебуває у громадянина на праві приватної власності, встановлюється згодою сторін. Оплата за комунальні послуги проводиться, окрім квартирної плати, по ствердженим в встановленому порядку тарифу. Час внесення квартирної плати й плати за комунальні послуги ухвалюються угодою сторін.

Позивачем у справі є відкрите акціонерне товариство ВАТ «Донецкоблгаз», засноване відповідно до рішення Державного комітету України по нафті й газу від 11.03.94 р. № 80, основним видом діяльності якого є газопостачання, газифікація й транспортування природного газу до об'єктів промислового, комунального, побутового призначення й населенню.

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації № 72 від 12.02.96 р., з метою прискорення проходження платежів за надані житлово-комунальні послуги населенню, підвищенню відповідальності підприємств і організацій, що роблять ці послуги, в 1996 році була проведена зміна в порядок розрахунків населення за користування житлом, опаленням, газопостачанням, що передбачає оплату по роздільних розрахункових книжках або рахункам безпосередньо підприємствами або організаціями, які надають ці послуги. Таким чином, починаючи з 01.01.96 р. ВАТ «Донецкоблгаз» здійснював функцію по розрахунках з населенням за спожитий природний газ.

Як вбачається з довідки по особовому рахунку відповідача, він не вносив плату за спожитий природний газ, у результаті чого за період з 01.01.1997 року по 01.01.2008 року утворився борг у розмірі 2733,05 грн.

У відповідності з ст. 257 ЦК України загальний строк позовної давності встановлюється в три роки, тому з відповідача на користь позивача підлягає стягненню оплата в межах трирічного строку, тобто з 1 червня 2005 року по 1 січня 2008 року в розмірі 1216,73 грн.

Крім того, з відповідачки на користь позивача слід стягнути судові витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 30 грн. та судовий збір у розмірі 51 грн.

Керуючись ст.ст.10,60,88,213-215,224,226 ЦПК України, ст.ст.67,68 ЖК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги Краматорського управління по газопостачанню та газифікації ВАТ «Донецькоблгаз» задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1на користь Краматорського управління по газопостачанню та газифікації ВАТ «Донецькоблгаз» (р/рНОМЕР_1 в Донецькій обласній філії АКБ УСБ м. Донецька, МФО 334011, код ОКПО 24805642) заборгованість за спожитий природний газ за період з 1 червня 2005 року по 1 січня 2008 року в сумі 1216,73 грн., витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 30 грн. та судовий збір в сумі 51 грн.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через суд м. Краматорська шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів від дня його проголошення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів (разом з заявою) до Апеляційного суду Донецької області через суд м. Краматорська.

Суддя:

Рішення ухвалено в нарадчій кімнаті, надруковано в єдиному екземплярі.

Суддя:

Джерело: ЄДРСР 4058149
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку