open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2-8889/2008 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 грудня 2008 року

Краматорський міський суд Донецької області

у складі: головуючого судді Ткачової С.М.,

при секретарі Хоронько М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ВАТ «Донецькоблгаз», Краматорське управління по газопостачанню та газифікації до ОСОБА_1про стягнення заборгованості за спожитий природний газ,

В С Т А Н О В И В:

29.10.2008 року ВАТ «Донецкоблгаз» звернулося до суду з позовом до відповідачки про стягнення заборгованості за отриманий природний газ у сумі 2600,12 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачка є власником будинку АДРЕСА_1. Відповідачка зобов'язана проводити оплату за спожитий природний газ, однак протягом тривалого часу оплата не проводилася, в зв”язку з чим за період з 01.07.2001 року по 01.10.2008 року борг відповідачки становить 2600,12 грн. Просить стягнути з відповідачки на розрахунковий рахунок Краматорського управління по газопостачанню й газифікації, що є структурною одиницею ВАТ «Донецькоблгаз» заборгованість за спожитий природний газ в розмірі 2600,12 грн. та судові витрати.

В судове засідання представник позивача не з'явилась, надала суду заяву про слухання справи в її відсутності, позовні вимоги підтримує а межах строку позовної давності.

Відповідачка в судове засідання не з'явилась, надала суду заяву про слухання справи в її відсутність, позовні вимоги визнала частково в межах строку позовної давності.

Дослідивши думки представника позивача, відповідачки, всебічно та об'єктивно вивчивши зібрані в справі докази, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.

Згідно ст. 67, 68 Житлового кодексу України плата за спожитий природний газ повинна стягуватися щомісяця по затвердженим у встановленому порядку тарифам.

Позивачем у справі є відкрите акціонерне товариство ВАТ «Донецкоблгаз», засноване відповідно до рішення Державного комітету України по нафті й газу від 11.03.94 р. № 80, основним видом діяльності якого є газопостачання, газифікація й транспортування природного газу до об'єктів промислового, комунального, побутового призначення й населенню.

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації № 72 від 12.02.96 р., з метою прискорення проходження платежів за надані житлово-комунальні послуги населенню, підвищенню відповідальності підприємств і організацій, що роблять ці послуги, в 1996 році була проведена зміна в порядок розрахунків населення за користування житлом, опаленням, газопостачанням, що передбачає оплату по роздільних розрахункових книжках або рахункам безпосередньо підприємствами або організаціями, які надають ці послуги. Таким чином, починаючи з 01.01.96 р. ВАТ «Донецкоблгаз» здійснював функцію по розрахунках з населенням за спожитий природний газ.

Як вбачається з довідки по особовому рахунку відповідачки НОМЕР_1 вона не вносила плату за спожитий природний газ, у результаті чого за період з 01.07.2001 року по 01.10.2008 року утворився борг у розмірі 2600,12 грн.

У відповідності зі ст. 257 ЦК України загальний строк позовної давності встановлюється в три роки, тому з відповідачки на користь позивача підлягає стягненню оплата в межах трирічного строку, тобто з 1 жовтня 2005 року по 1 жовтня 2008 року, однак як вбачається з розрахунку заборгованості ця сума рівна нулю і неможлива до стягнення.

Таким чином, в позовних вимогах ВАТ «Донецькоблгаз», Краматорське управління по газопостачанню та газифікації до ОСОБА_1про стягнення заборгованості за спожитий природний газ слід відмовити.

Керуючись ст.ст.10,60,212-215 ЦПК України, ст.ст.67,68 ЖК ЖК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

В позовних вимогах ВАТ «Донецькоблгаз», Краматорське управління по газопостачанню та газифікації до ОСОБА_1про стягнення заборгованості за спожитий природний газ, відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через суд м. Краматорська шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів від дня його проголошення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів (разом з заявою) до Апеляційного суду Донецької області через суд м. Краматорська.

Суддя:

Рішення ухвалено в нарадчій кімнаті, надруковано в єдиному екземплярі.

Суддя:

Джерело: ЄДРСР 4058121
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку