open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 2-10118

Справа № 2-10118

2008 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 жовтня 2008 р. Московський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді - Погасій О.Ф.

при секретарі - Щегульній О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1, до Харківської міської Ради про визнання права власності на реконструйоване нежитлове приміщення -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовною заявою, в якій просять визнати право власності на реконструйоване нежитлове приміщення: 12-1,12-2,12-3,12-4,12-5,12-6,12-7, АДРЕСА_1, загальною площею 73,6 кв.м.

В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що у зв'язку з господарською необхідністю й використовуючи права власника, у період часу із кінця 2007р., вона провела ремонт, будівництво й реконструкцію в спірному будинку.

За результатами будівельних робіт нею було реконструйована колишня квартира № АДРЕСА_1.

У зв'язку з необхідністю реєстрації права власності на вказане нежитлове приміщення, нею був отриманий висновок НП «НПФ САНТЭК», /ліцензія АБ №206723/ про задовільний технічний стан будівельних конструкцій і будинку в цілому з можливістю подальшої експлуатації.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача - Харківської міської Ради Харківської області проти позову заперечує, просить суд розглянути справу у її відсутність.

Суд, вислухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги Чеснокової В.М. обґрунтовані, підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно з договором купівлі-продажу від 29.10.2007р. між ОСОБА_2., ОСОБА_3. та ОСОБА_1., остання набула право власності на квартиру № АДРЕСА_1.

З кінця 2007р., вона провела ремонт, будівництво й реконструкцію в спірному будинку. В результаті будівельних робіт нею була реконструйована колишня квартира № АДРЕСА_1, що підтверджується технічним паспортом , виданим КП « Харківське міське БТІ»

Ці побудови відповідають вимогам будівельних норм та їх технічний стан забезпечує надійну подальшу експлуатацію, що вбачається з технічного висновку НП «НПФ САНТЭК», /ліцензія АБ №206723/.

Позивач, як вбачається із матеріалів справи, почала будівництво, не отримавши дозволу комісії Держархбудконтролю м. Харкова.

Відповідно вимогам статті 376 ЦК України, нерухоме майно вважається самовільним будівництвом, якщо воно побудоване на земельній ділянці, не відведеній для цієї мети або без належного дозволу або належним чином затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Відповідно ч.2 ст.331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту прийняття його в експлуатацію. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Відповідно ст.41 Конституції України кожний має право володіти, користуватися й розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності здобувається в порядку певному в законом.

Суд вважає, що позивач не позбавлений можливості у встановленому законом порядку закріпити за собою самовільно побудовані нежитлові будови, оскільки в даному випадку не вбачається можливе порушення прав інших осіб.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що за позивачкою можливо визнати право власності на самовільно реконструйоване нежитлове приміщення, літ.А-4, колишню квартиру № АДРЕСА_1.

Суд постановляє рішення в межах позовних вимог і на доказах наданих сторонами.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 15, 58, 60, 208, 209, 212, 214-216, 218 ЦПК України, ст.ст. 8,181,182,317,319, 331 ч. 2, 376 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1право власності на реконструйоване нежитлове приміщення: 12-1,12-2,12-3,12-4,12-5,12-6,12-7, АДРЕСА_1, загальною площею 73,6 кв.м.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя О.Ф. Погасій

Джерело: ЄДРСР 4057128
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку