open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Р І Ш Е Н Н Я

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2008 року м.Харків

Московський районний суд м.Харкова в складі:

головуючого - судді Короткого І.П.

при секретарі Черних І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів (справа №2-10677/2008),

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду 15.10.2008 року з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, у розмірі ј частини заробітку (доходу) на місяць, починаючи з квітня 2008 року, тобто періода, коли сторони розірвали стосунки.

У судовому засіданні позивач позов підтримав та пояснив, що дитина мешкає з позивачем.

Відповідач позов визнав та пояснив, що дитина проживає з позивачем.

Заслухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Судом встановлено, що позивач та відповідач є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження. Відповідач не утримує свою дитину, яка проживає з позивачем. Ці обставини підтверджуються копією свідоцтва про народження діитини (а.с.7), довідкою з міста проживання позивача (а.с.3). Визнав ці обставини і відповидач.

Згідно зі ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред”явлення позову. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть до суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів, але не міг їх одержати у зв”язку з ухиленням останього від їх сплати.

Суд вважає, що позивач таких доказів вживання ним заходів щодо одержання аліментів та ухиляння відповідача від сплати аліментів суду не подав.

Так, як відповідні докази в цій частині суду були надані позивачем заява ОСОБА_4. (а.с.15), зі змісту якої не видно, що позивач вживав заходів щодо одержання аліментів, а відмовідач від їх сплати ухилявся.

Ніяких інших доказів в цій частині позивач суду не подав.

Тому суд вважає, що аліменти з відповідача підлягають стягненню від дня пред”явлення позову.

На підстав викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 214, 215 ЦПК України,

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, у розмірі ј частини заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 15.10.2008 року до досягнення повноліття ОСОБА_3.

В іншій частині в задоволенні позову відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2на користь держави судовий збір у розмірі 51 (п'ятдесят одна) гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у Московському районному суді м.Харкова у розмірі 7 (сім) гривень 50 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя І.П. Короткий

Джерело: ЄДРСР 4057113
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку