open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа №2-10940/08

Справа №2-10940/08

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2008 року Московський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді Погасій О.Ф.

при секретарі Щегульній Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2,

про розірвання шлюбу, визнання права власності на квартиру та автомобіль,

В С Т А Н О В И В :

31.10.2008 року ОСОБА_1звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, визнання права власності на квартиру та автомобіль.

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити в повному обсязі. Пояснила, що з відповідачем одружені з 29.06.1991 р. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження. Просить шлюб з відповідачем розірвати, оскільки брачно-сімейні відносини припинені. Відновлювати відносини не бажає, почуття любові до відповідача утрачені. В даний час вважає, що родина розпалася остаточно і відновлена бути не може. Просить визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1та право власності на автомобіль Mitsubishi pajero державний номер НОМЕР_1, оскільки це майно придбано не за спільні кошти подружжя, а за гроші її батьків .

Відповідач ОСОБА_2 проти задоволення позову не заперечує, просить задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1про розірвання шлюбу та визнання права власності на квартиру АДРЕСА_1та право власності на автомобіль Mitsubishi pajero державний номер НОМЕР_1за позивачкою . Пояснив, що квартира придбана за гроші, які подарували позивачці її батьки, автомобіль придбано за 30000 долларів США, із яких 18000 долларів США - це кошти батьків позивачки, а 12000 долларів США їх спільні гроші, але він відмовляється від своєї частки в майні на користь неповнолітньої дитини.

Суд, вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, вважає за можливе задовольнити позовні вимоги.

Судом встановлено, що сторони одружені 29.06.1991 р. Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, брачно-сімейні відносини припинені. Відновлювати відносини позивачка не бажає, почуття любові до відповідача утрачені. В даний час позивачка вважає, що родина розпалась остаточно і відновлена бути не може.

Згідно зі ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України - суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Таким чином суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки родина розпалась остаточно і збереження шлюбу суперечило б інтересам позивача.

В період шлюбу, на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Зубарєвим І.О. реєстр. №2870 від 16.09.99 р. придбана трикімнатна ізольована квартира АДРЕСА_1. Договір зареєстровано у КП «Харківське міське БТІ» за реєстр.№56187 від 16.09.99р. Право власності зареєстровано за ОСОБА_1. Позивачка стверджує, що кошти на квартиру були подаровані її батьком. Відповідач не заперечує проти того, що квартира придбання не за спільні кошти подружжя.

Також на кошти, які були подаровані батьком позивачки було придбано автомобіль Mitsubishi pajero державний номер НОМЕР_1, який було зареєстровано на ім'я відповідача.

Згідно ст.60 Сімейного кодексу України підстави набуття права спільної сумісної власності подружжя - майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Згідно ст..57 Сімейного кодексу України особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним до шлюбу; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.

Витрати, зв'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАГС, варто покласти на позивача та відповідача порівну.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву задовольнити.

Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 29.06.1991 року у палаці одруження «Орджонікідзевський» в м. Харкові, згідно актового запису № 605 - розірвати.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на автомобіль Mitsubishi pajero державний номер НОМЕР_1.

Стягнути порівну з ОСОБА_1та ОСОБА_2 держмито в доход держави в сумі 8 гривень 50 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського Апеляційного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя О.Ф. Погасій

Джерело: ЄДРСР 4057102
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку