open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 2-О-332/2008

Справа № 2-О-332/2008

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2008 року місто Ясинувата

ЯСИНУВАТСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі: головуючого судді - ГАВРИЛЮКА О.І., при секретарі - Деревенець О.Ю., за участю представника заявника ОСОБА_2.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Ясинувата цивільну справу за заявою ОСОБА_1 в інтересах якої діє ОСОБА_2, заінтересована особа Новоселівська перша сільська рада Ясинуватського району Донецької області про встановлення фактів родинних відносин та встановлення належності на праві власності нерухомого майна померлому, -

В С Т А Н О В И В :

У жовтні 2008 року заявниця звернулась до суду із вище вказаною заявою, в якій просить встановити факт, що вона є рідною сестрою ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, а також встановити факт належності на праві власності ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 житлового будинку з належними до нього господарськими спорудами розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Свою заяву обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її брат ОСОБА_3 та після його смерті відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки площею 0,431 га для обслуговування житлового будинку. Вона є єдиною спадкоємицею за законом, однак оформити спадщину не може, бо відсутній правовстановлюючий документ на житловий будинок. Також прийняти спадщину не може, оскільки у свідоцтві про народження її брата НОМЕР_1 виданим Новоселівською першою сільською радою не вказано по-батькові їх батька, а по-батькові матері записано як «ІНФОРМАЦІЯ_2», у той час як у її свідоцтві про народження по-батькові матері «ІНФОРМАЦІЯ_3», а батько «ІНФОРМАЦІЯ_4». У 1960 року вона одружилась та змінила прізвище з ІНФОРМАЦІЯ_5 на ІНФОРМАЦІЯ_6. У зв'язку з чим не має можливості підтвердити родинний зв'язок з померлим братом. Тому просить заяву задовольнити.

Представник заявника заяву підтримала та просила задовольнити.

Заінтересована особа надала заяву про розгляд справи без її участі, проти заяви не заперечує.

Суд, вислухавши представника заявника, перевіривши матеріали справи, вважає заява підлягає задоволенню по наступним підставам.

У відповідності до ст. 256 ч.1 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_7 в селі Новопокровське Авдіївського району Сталинської області. Реєстрація народження була зроблена Авдіївським ЗАГС Сталинської області, запис за номером 291 від 09 квітня 1952 року. Її батьками є ОСОБА_5 та ОСОБА_4.

З наданого заявником свідоцтва про народження ОСОБА_3, вбачається, що ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_8 у с.Новопокровське Авдіївського району Сталинської області. Реєстрація народження була зроблена Новоселівської першою сільською радою Авдіївського району Сталинської області, запис за номером 59 від 21 серпня 1946 року. Його батьками є ОСОБА_5 та ОСОБА_4.

Таким чином, у свідоцтві про народження ОСОБА_3 не вказано по-батькові батька, а по-батькові матері записано як «ІНФОРМАЦІЯ_2», у той час як у її свідоцтві про народження ОСОБА_1 по-батькові матері «ІНФОРМАЦІЯ_3», а батько «ІНФОРМАЦІЯ_4».

З наданих представником заявника заяв свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, вбачається, що ОСОБА_3 є рідним братом ОСОБА_1

Таким чином, виходячи з наведеного, суд дійшов висновку, що необхідно встановити факт того, що ОСОБА_1 є рідною сестрою ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Розглядаючи заяву в частині встановлення факту належності на праві власності ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 житлового будинку з належними до нього господарськими спорудами розташованого за адресою: АДРЕСА_1 суд також вважає, що вона підлягає задоволенню по наступним підставам.

Відповідно до ст. 256 ч.2 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Судом встановлено, що згідно довідки виконавчого комітету Новоселівської першої сільської ради від 28 травня 2008 року № 225 ОСОБА_3 належить житловий будинок з належними до нього господарськими спорудами розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

Також встановлено, що ОСОБА_3 належить земельна ділянка за вищевказаною адресою площею 0,431 га для обслуговування вказаного будинку та господарських будівель - 0,250 га, ведення особистого підсобного господарства - 0,181 га., про що свідчить державний акт серії ДН № 102923 від 10 січня 1997 року про право приватної власності на землю.

Згідно довідки виконавчого комітету Новоселівської першої сільської ради ОСОБА_3 сумісно проживав та вів господарство з сестрою ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер, про що 21 липня 2006 року вико­нкомом Новоселівської першої сільської Ради Ясинуватського району Донецької області зроблено відпо­відний актовий запис за номером 17 і видане свідоцтво про його смерть. Після його смерті відкрилась спадщина за законом на належне йому нерухо­ме майно за вищевказаною адресою.

Згідно ст. 331 ЦК України, якщо право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Відповідно до п. 11 ч.1 ст.346 ЦК України право власності припиняється у випадку смерті власника.

Таким чином заява знайшла своє підтвердження в судовому засіданні і підлягає задоволенню.

На підставі ст.ст. 10, 60, 212, 213, 215, 256 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Заяву ОСОБА_1 в інтересах якої діє ОСОБА_2 задовольнити.

Встановити факт того, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, є рідною сестрою ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Встановити факт належності на праві власності ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 житлового будинку з належними до нього господарськими спорудами розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду Донецькій області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області протягом 30 днів з моменту його проголошення шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, рішення вважається таким, що набрало законної сили.

СУДДЯ О.І.ГАВРИЛЮК

Джерело: ЄДРСР 4056983
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку