open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа №2-8393/2008р

Справа №2-8393/2008р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2008 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області в складі головуючого судді Груіцької Л.О., при секретарі Панасюк К.П, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за спожиту електроенергію,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 07.10.2008 року звернувся в суд, з позовом до відповідачів про стягнення суми заборгованості за спожиту електроенергію в сумі 1596грн. 76коп., в обґрунтування позову указали, що на підставі особового рахунку НОМЕР_1відповідачі є споживачами електричної енергії, а ВАТ «Донецькобленерго» постачальником. Правовідносини між постачальником та споживачем врегульовані Законом України «Про електроенергетику» (далі закон) та Правилами користування електричної енергії для населення затверджених Постановою Кабміну України від 26.07.1999р. №1357 (далі правила). Згідно розрахунку несплаченої вартості електроенергії у відповідачів утворилась заборгованість на 31.08.2008р. в сумі 1596,76грн. В добровільному порядку споживачі сплачувати заборгованість відмовляються тому постачальник звертається до суду за захистом пропущеного права. Просять стягнути з відповідачів заборгованість в сумі 1596,76грн., а також понесені судові витрати в сумі 81грн.

Відповідачі в судове засідання не з'явились, хоча про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Відповідно до вимог ст.ст.224-225 ЦПК України, судом прийняте рішення про заочний розгляд справи. Позивач не заперечує проти такого рішення.

Представник позивача в судове засідання не з'явилась, але надала суду заяву, в якій просить справу слухати в її відсутність, позов підтримала в повному обсязі.

Проаналізувавши зібрані в справі докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357, споживання електроенергії населенням здійснюється на підставі договору між енергопостачальником і споживачем.

Відповідно до п.19 Правил, споживач робить розрахунок з енергопостачальником за спожиту електроенергію.

Згідно п.20 Правил - розрахунковим періодом для встановлення розміру оплати спожитої електричної енергії є календарний місяць. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вносяться не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну.

Відповідно до п.п.27, 30 Правил енергопостачальник має право відключити споживача від постачання електроенергії, якщо останній не вчасно вносить плату за спожиту чи електроенергію якщо протягом 2-х розрахункових періодів постачальник не може зняти показання приладу обліку.

Згідно п.42 Правил - споживач зобов'язань сплачувати за спожиту електроенергію.

Як вбачається з довідки по особовому рахунку відповідачів за період з 01.10.1999 року по 31.08.2008 року, вони не вносили плату за користування електричною енергією, у результаті чого утворився борг у розмірі 1596грн. 76коп., яку необхідно стягнути з відповідачів на користь позивача.

Також згідно ст.88 ЦПК України, з відповідачів на користь позивача необхідно стягнути витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30грн., та судовий збір в сумі 51грн.

Керуючись ст.ст.3, 10, 88, 212-214, 217, 223-225 ЦПК України, ст.27 Законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричної енергії для населення затверджених Постановою Кабміну України від 26.07.1999р. №1357,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за спожиту електроенергію - задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь ВАТ «Донецькобленерго» (р./р. НОМЕР_1 в ОПЕРВ філії Донецьке обласне управління ВАТ «Ощадбанк», МФО 335106, код ЄДРПОУ 00131127) вартість електроенергії в сумі по 40грн. 63коп. з кожного, судові витрати в сумі по 16,20грн. з кожного (п./р. НОМЕР_1 в АК ПІБ м. Краматорськ, МФО 334141, код ОКПО 00131127).

Заочне рішення може бути переглянуте Краматорським міським судом за письмовою заявою відповідачів, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подане в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд у термін 10 днів із дня його оголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд у термін 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя:

Рішення ухвалене і надруковане в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.

Суддя:

Джерело: ЄДРСР 4056878
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку