open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа №2-8395/2008р

Справа №2-8395/2008р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2008 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області в складі головуючого судді Груіцької Л.О., при секретарі Панасюк К.П, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» доОСОБА_1 про відшкодування вартості електроенергії недооблікованої приладом обліку,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 07.10.2008 року звернувся в суд, з позовом до відповідача про відшкодування вартості електроенергії недооблікованої приладом обліку в сумі 1269,50грн., в обґрунтування позову указав, що на підставі особового рахунку НОМЕР_1відповідач є споживачем електричної енергії, а ВАТ «Донецькобленерго» постачальником. Правовідносини між постачальником та споживачем врегульовані Законом України «Про електроенергетику» (далі закон) та Правилами користування електричної енергії для населення затверджених Постановою Кабміну України від 26.07.1999р. №1357 (далі правила). Згідно ч.2 п.37 Правил постачальник має право перевіряти справність приладу обліку, і проводити обстеження електроустановок споживачів по фактам виявлення споживання електричної енергії повз прилад обліку. Згідно п.53 Правил у результаті виявлення представником постачальника порушення споживачем правил, у тому числі фактів розкрадання електроенергії, складається акт. Один екземпляр вручається споживачеві, другий залишається у постачальника. 18.03.2008р. представниками постачальника електроенергії, по місцю розташування об'єкта відповідача, складений акт №032642 від 18.03.2008р. (про порушення споживачем правил використання електричної енергії). А саме - самовільне підключення електроустановок до електричної мережі енергопостачальника поза приладу обліку, порушення цілісності закритого комплексу обліку електроенергії, зачинено ввідний кабель СІП, тобто здійснюється накид на мережевий ввід, електрична енергія споживається, електролічильником не враховується. Акт підписаний трьома представниками енергопостачальника та споживачем без зауважень. Згідно п.53 Правил споживачу нарахована вартість недооблікованої електроенергії у розмірі 1465,06грн., при нарахуванні недооблікованої електроенергії використано Методику затверджену Постановою Національної комісії з регулювання електроенергетики України №562. Крім того, відповідач повинен сплатити суму за проведення додаткових робіт у розмірі 104,44грн. Зазначену заборгованість просить стягнути з відповідача, а також понесені судові витрати по оплаті судового збору та витрат на інформаційно-технічний розгляд справи в сумі 81грн.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Відповідно до вимог ст.ст.224-225 ЦПК України, судом прийняте рішення про заочний розгляд справи. Позивач не заперечує проти такого рішення.

Представник позивача в судове засідання не з'явилась, але надала суду заяву, в якій просить справу слухати в її відсутність, позов визнала в повному обсязі.

Проаналізувавши зібрані в справі докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357, споживання електроенергії населенням здійснюється на підставі договору між енергопостачальником і споживачем.

Відповідно до п.19 Правил, споживач робить розрахунок з енергопостачальником за спожиту електроенергію.

Як убачається з акту від 18.03.2008р. відповідачкою порушені правила використання електричної енергії, сума збитків завдана позивачу становить 1465,06грн. Зауважень або доповнень до акту відповідачкою не додано /а.с.7/.

Також згідно ст.88 ЦПК України, з відповідачки на користь позивача необхідно стягнути витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30грн., та судовий збір в сумі 51грн., а також додаткові витрати у розмірі 104,44грн.

Керуючись ст.ст.3, 10, 88, 212-214, 217, 223-225 ЦПК України, ст.27 Законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричної енергії для населення, затверджених Постановою Кабміну України від 26.07.1999р. №1357,

ВИРІШИВ :

Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» доОСОБА_1 про відшкодування вартості електроенергії недооблікованої приладом обліку - задовольнити.

Стягнути зОСОБА_1 на користь ВАТ «Донецькобленерго», в особі «Краматорські електричні мережі» (п./р. із спеціальним режимом використання НОМЕР_1 в ОПЕРВ філії - Донецьке обласне управління ВАТ «Ощадбанк», МФО 335106, код ЄДРПОУ 00131127) вартість електроенергії недооблікованої приладом обліку в сумі 1269,50грн., судові витрати в сумі 81грн. (п./р. НОМЕР_1 АК ПІБ м. Краматорськ, МФО 334141, код ОКПО 00131127).

Заочне рішення може бути переглянуте Краматорським міським судом за письмовою заявою відповідачів, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подане в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд у термін 10 днів із дня його оголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд у термін 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя:

Рішення ухвалене і надруковане в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.

Суддя:

Джерело: ЄДРСР 4056877
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку