open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
№ 2-1967

№ 2-1967

2008 рік.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 вересня 2008 року. Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі :

головуючого-судді Богдана С.І.

при секретарі Яценко Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок ДТП,

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача по відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок ДТП.

В позові зазначає, що 08.10.2007 року , біля 21 год., він , рухався на своєму автомобілі марки „ Фольксваген транспортер ” , державний номерний знак НОМЕР_1 по вул.. Чернівецькій в м. Сторожинці. Біля будинку № 135, на його смугу руху виїхав автомобіль „ Лексус ” , державний номерний знак НОМЕР_2 під керуванням відповідача ОСОБА_2, який допустив зіткнення з його автомобілем. Зіткнення сталося внаслідок недотримання відповідачем безпечної швидкості руху, в результаті якої він не впорався з керуванням автомобіля та виїхав на зустрічну смугу руху.

У результаті ДТП його автомобілю згідно оцінки ( акт № 2007-07 від 12.12.2007 року ) спричинені технічні пошкодження на загальну суму 20441 грн. 14 коп.

За проведення оцінки пошкодженого автомобіля він оплатив 650 грн., також давав телеграму відповідачу в якій повідомляв про час проведення оцінки автомобіля і заплатив за це 7 грн. 38 коп.

Крім цього, в результаті ДТП він отримав тілесні ушкодження, а саме струс головного мозку, закритий крайовий перелом головок ІІІ та ІУ плюснових кісток правої ступні, забій грудної клітини, лівого кульшового і плечового суглобів, обох колінних суглобів, садна грудної клітини та знаходився у зв'язку з цим на лікування в Строжинецькій ЦРЛ, на лікування ним було затрачено 500 грн.

Таким чином всього його матеріальна шкода становить 21598 грн. 52 коп.

Крім цього, в результаті ДТП, йому спричинена моральна шкода, яка виразилась в тому, що йому було заподіяно пошкодження здоров”я, він зазнав фізичних страждань, був позбавлений жити повноцінним життям, реалізовувати свої плани та можливості. Оцінює заподіяну моральну шкоду на суму 5000 гривень і просив стягнути цю суму моральної шкоди з відповідача в його користь.

В судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги і пояснив, що на теперішній момент він автомобіль продав, оскільки той відновленню не підлягав і отримав за продажу автомобіля з документами 6000 гривень і згідний, щоб на цю суму йому зменшили суму матеріальної шкоди, яка стосується вартості автомобіля. В іншій частині позову всі вимоги підтримав в повному об'ємі .

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, вважає, що вартість автомобіля значно завищена і не відповідає дійсній вартості автомобіля . Також вважав, що моральної шкоди він позивачу також не заподіяв, а тому з врахуванням цих обставини вважав, що в користь позивач можна стягнути половину вартості матеріальних збитків суми, яка заявлена позивачем.

Заслухавши сторін, дослідивши письмові докази суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Судом встановлено, що дійсно 08.10.2007 року в м. Сторожинець, по вул.. Чернівецькій сталася дорожньо-транспортна пригода в ході якої водій автомобіля

„ Лексус ” ОСОБА_2 не вибравши безпечної швидкості руху , не впорався з керуванням, виїхав на зустрічну смугу руху і допустив зіткнення з автомобілем

„ Фольксваген транспортер ” , яким керував ОСОБА_1.

Згідно постанови судді Шевченківського райсуду м. Чернівці від 21.11.2007 року, ОСОБА_2 був притягнений до адміністративної відповідальності за дане правопорушення і на нього було накладено адміністративне стягнення в сумі 17 гривень.

З звіту підприємця ОСОБА_3 № 2007-07 про оцінку автомобіля Фольксваген транспортер Т 2 , держномер НОМЕР_1 вбачається, зокрема з п. 3.7, що оскільки кузов автомобіля Фольксваген транспортер Т2, держномер НОМЕР_1 не підлягає відновленню, кузова даного автомобіля не виробляються, то матеріальний збиток в даному випадку буде складати ринкову вартістю даного автомобіля. Таким чином матеріальний збиток завданий власникові автомобіля Фольксвген транспортер Т 2 в результаті його пошкодження при ДТП складає 20441 гривню 14 коп.

В судовому засіданні позивач пояснив, що автомобіль Фольксваген транспортер Т 2 він після оцінки автомобіля і небажання відповідача повернути заподіяну шкоду в добровільному порядку, він продав за 1200 дол. США, що еквівалентно на той час 6000 гривень і при цьому не заперечував, щоб зменшити вартість його автомобіля саме на цю суму.

Суд вважає, що оскільки винними діями відповідача, позивачу було заподіяно матеріальну шкоду, то він повинен її відшкодувати, але з врахуванням того, що позивач продав автомобіль і отримав за це грошові кошти в сумі 6000 гривень то на цю суму слід зменшити відшкодування вартості автомобіля.

Таким чином сума матеріальної шкоди завданої внаслідок пошкодження автомобіля позивача становить 14441 грн. 14 коп. ( 20441 грн. 14 коп. - 6000 грн. = 14441 грн. 14 коп.).

Також суд вважає, що внаслідок вчинення ДТП, позивачу було заподіяно з боку відповідача моральну шкоду, оскільки він змушений був проходити певний час лікування, не мав змоги зустрічатися з рідними та знайомими, йому було заподіяно тілесні ушкодження. Суд виходячи з цього вважає, що в користь позивача слід стягнути моральну шкоду в сумі 700 гривень і вважає, що саме на цю суму була заподіяна моральна шкода позивачу.

Що стосується вимог позивач стягнути з відповідача вартість лікування в сумі 500 гривень, то суд не може задовольнити ці вимоги, оскільки позивач не надав суду доказів, що саме на цю суму позивач затратив свої грошові кошти на лікування.

Суд вважає, що з відповідача також слід стягнути в користь позивача понесені ним затрати на проведення оцінки пошкодженого автомобіля в сумі 650 гривень, а також того, що позивач заплатив за телеграму, яка направлялася відповідачу для його явки при проведені оцінки автомобіля, а це сума 7 грн. 38 коп. і ці обставини підтверджуються квитанціями, які надані позивачем.

Таким чином з відповідача підлягає стягненню в користь позивача матеріальна шкода в сумі 14441 грн. 14 коп., 650 грн. оплати за проведення оцінки автомобіля, оплати за відправлену телеграму 7 грн. 38 коп., 700 гривень моральної шкоди, а також з відповідача слід стягнути в користь позивача понесені судові витрати по справі за оплату судового збору в сумі 151 грн. 40 коп. ( з врахуванням часткового задоволення позову ) та за оплату за ІТЗ в сумі 30 грн., а всього підлягає стягнення сума 15979 грн. 92 коп.

На підставі викладеного та ст.ст. 1166, 1167, 1187 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,60,88,209,213,215,218 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 14441 гривню 14 копійок заподіяної матеріальної шкоди, 700 гривень заподіяної моральної шкоди, понесені судові витрати по справі за проведення оцінки автомобіля спеціалістом-товарознавцем 650 гривень, 151 гривню 40 коп. оплати судового збору, 30 гривень оплати за інформаційно-технічне забезпечення, 7 гривень 38 коп. за оплату повідомлення про проведення оцінки автомобіля, а всього стягнути 15979 ( п'ятнадцять тисяч дев'ятсот сімдесять девять ) гривень 92 копійки.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

Суддя Богдан С.І.

Джерело: ЄДРСР 4056702
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку