open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2-2799/08/17

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 листопада 2008 року. м. Харків

Київський районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Губській Я.В., при секретарі Плотниковій К.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ВАТ „Харківміськгаз” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги газопостачання, -

ВСТАНОВИВ:

ВАТ „Харківміськгаз” звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за період з 1996 р. по 01.04.2005р. у сумі 1308 грн. 22 коп. та за період з 01.04.2005р. по 01.04.2008р. у сумі 194 грн. 23 коп. за надані послуги газопостачання, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що відповідач мешкає АДРЕСА_1 і є абонентом ВАТ „Харківміськгаз”, отримувала природний газ для користування газовими приладами та систематично нехтувала зобов'язанням щодо повної та своєчасної оплати послуг, внаслідок чого перед позивачем утворилася заборгованість на вищевказану суму.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги просила суд стягнути з відповідачів вказану суму, а також судові витрати.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно довідки наданої начальником дільниці № 12 Київської філії КП “Жилкомсервіс” м. Харкова, відповідач прописан та проживає: АДРЕСА_1.

Згідно ч. 1 ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Так, у відповідності зі ст. ст. 67,68 ЖК України, оплата за комунальні послуги (у тому числі й за газопостачання) стягується крім квартирної плати по затвердженим у встановленому законом порядку тарифам і повинна вчасно вноситися споживачем - наймачем і членами його родини, які на підставі ч.1 ст.64 ЖК України, користуються нарівні з наймачем всіма правами й несуть разом з ними солідарну майнову відповідальність по зобов'язаннях, що випливає з договору житлового наймання.

Наявність заборгованості по вищевказаних платежах і її розмір підтверджено відповідними доказами, представленими суду, а саме: розрахунком суми боргу.

Таким чином суд частково задовольняє позовні вимоги ВАТ „Харківміськгаз” і стягує з відповідача суму заборгованості в розмірі 194 грн. 23 коп.

Згідно ст. 257 ЦК України, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Оскільки позивач пропустив строк звернення до суду й не надав доказів про поважність його пропуску, суд вважає, що позовні вимоги в частині стягнення заборгованості за період з 1996р. по 01.04.2005р. у сумі 1308 грн. 22 коп. не підлягають задоволенню.

Згідно вимог ст.88 ЦПК України у разі задоволення позову понесені позивачем судові витрати підлягають стягненню з відповідача, в зв'язку з чим суд також задовольняє вимоги позивача про стягнення судових витрат.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213-215, 224-227, 257 ЦПК України, ст. ст. 64, 67, 68 ЖК України, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ВАТ по газопостачанню та газифікації „Харківміськгаз” - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ по газопостачанню та газифікації „Харківміськгаз” заборгованість за і послуги газопостачання за період з 01.04.2005 по 01.04.2008р. у розмірі 194,23 грн. та понесені позивачем витрати по оплаті судового збору - 51 грн., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн., усього 275,23 грн.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача шляхом подачі заяви про перегляд протягом 10 днів з дня отримання його копії, або оскаржено у загальному порядку, передбаченому ЦПК України.

Суддя-

Джерело: ЄДРСР 4054765
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку