open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 2-4861/08/18

Справа № 2-4861/08/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2008 року Київський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді Бородіної Н.М.

при секретарі Вітковської О.А.

розглянув у відкритому судовому засідання цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, 3-я особа КП «Харківське БТІ» про визнання права власності ,-

встановив :

Позивач, ОСОБА_1, звернулась у суд з позовом до відповідача, Харківської міської ради, про визнання права власності на самочинно збудовані споруди, а саме : житловий будинок літ. Е-2, терасу літ. е, веранду літ.е1, які розташовані АДРЕСА_1. Крім того, позивачка просить зобов'язати 3-ю особу вчинити певні дії, а саме зареєструвати за позивачкою право власності на самочинно збудовані споруди.

Відповідач - Харківська міська рада, заперечень на позовну заяву не надала, представник в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.

3-я особа - КП «Харківське Бюро технічної інвентаризації» , заперечень на позовну заяву не надала, представник в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, причини неявки суду не відомі.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що ОСОБА_1, на підставі договору купівлі продажу від 06.06.2005р., на праві приватної власності належить житловий будинок АДРЕСА_1. Крім того, відповідно до державного акту серія ЯД №065323 позивачці на праві власності належить земельна ділянка площею 0,0333 га, розташована АДРЕСА_1.

Протягом 2005 -2006 р.р. позивачкою на місці старого зруйнованого будинку був збудований новий. Будівництво житлового будинку проводилось позивачкою за власні кошти. У вересні 2006 року КП „ ХМБТІ " житловий будинок був заінвентарізований під літерою „Е-2" з терасою літ. „е" та верандою літ.„е1„ загальною площею -117,5 кв.м., житловою площею 25.5 кв.м., що підтверджується технічним паспортом від 14.09.2006 року.

Згідно технічного висновку, виконаного ТОВ" Харківбудніпроект"(державна ліцензія серія АБ № 208850), технічний стан житлового будинку, тераси, веранди характеризується як задовільний .Вказані будівлі збудовано з дотриманням вимог ДБН та Сніп, мають 100% готовність.

Архітектурний відділ Київського району управління містобудування та архітектури Харківської міської ради, у листі від 18.10.2007 року, не заперечує проти збереження та подальшої експлуатації самовільно збудованих споруд, а саме : житлового будинку літ. Е-2, тераси літ. е, веранди літ.е1, які розташовані АДРЕСА_1.

У листі № 3256-3.1, наданому Київською районною санепідемстанцією від 17.10.2007р., вказано про відповідність самовільно збудованих приміщень АДРЕСА_1, діючим санітарно-гігієнічним вимогам та про можливість збереження та подальшої експлуатації.

Відповідно до листа від 16.10.2007р., ГУ МНС України у Київському районі м. Харкова не заперечує проти подальшої експлуатації самочинно збудованого житлового будинку АДРЕСА_1.

Рішенням Виконавчого комітету Київської районної ради м. Харкова від 18.12.2007 року № 251-7 надана згода на збереження самочинно побудованого житлового будинку літ. ,,Е-2" з терасою літ."е" та верандою літ. „ є' „ загальною площею 117,5 кв.м. ,житловою площею 25.5 кв.м. на теріторії домовлодіння АДРЕСА_1.

Таким чином, судом встановлено, що самовільно збудований житловий будинок знаходяться в межах виділеної земельної ділянки, не порушують нічиїх прав.

У відповідності до ч. 5 ст. 376 ЦК України, суд за вимогою власника (користувача) земельної ділянки, може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самовільне побудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Виходячи з вищенаведеного, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ч. 5 ст. 376 ЦК України, ст.ст. 10,11, 61, 88, 130, 174, 212-215 ЦПК України суд, -

вирішив:

Позовні вимоги задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності житловий будинок літ. «Е-2», терасу літ. «е», веранду літ. «е1», загальною площею 117,5 кв.м. розташованих АДРЕСА_1.

Зобов'язати КП «Харківське БТІ» зареєструвати право власності за ОСОБА_1 на житловий будинок літ. «Е-2», терасу літ. «е», веранду літ. «е1», загальною площею 117,5 кв.м., розташованих АДРЕСА_1.

На рішення через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Бородіна Н.М.

Джерело: ЄДРСР 4054711
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку