open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа №2-4181/2008р

Справа №2-4181/2008р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2008 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Груіцької Л.О., при секретарі Панасюк К.П., за участю представника позивача Стрябчої І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську цивільну справу за позовом Закритого акціонерного товариства Комерційний Банк «Приватбанк» доОСОБА_1про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

06.05.2008р. ЗАТ КБ «Приватбанк» звернулось в суд з позовом доОСОБА_1про стягнення заборгованості, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що згідно договору НОМЕР_1 від 09.09.2004р. ОСОБА_1 отримала кредит у розмірі 1900грн. зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 36% річних на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки. Кредит був наданий у вигляді встановлення кредитного ліміту на платіжну картку. У добровільному порядку відповідачка не виконує зобов'язання за договором, через що станом на 05.03.2008р. утворилась заборгованість в сумі 2629,05грн., яка складається з: заборгованість за кредитом 1844,79грн., заборгованість по процентам за користування кредитом 784,26грн. Просить стягнути з відповідача на користь позивача сума заборгованості за кредитом 2629,05грн., а також понесені позивачем судові витрати в сумі 81грн.

Представник позивача в судовому засіданні, позов підтримала повністю, та не заперечує проти винесення заочного рішення.

Відповідачка у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Відповідно до вимог ст.ст.224-225 ЦПК України, судом прийняте рішення про заочний розгляд справи. Позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши зібрані в справі докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Правовідносини по даній справі регулюються Цивільним Кодексом.

Згідно ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та умов Цивільного Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст.536 ЦК України, за користування чужими грошовими коштами боржник зобов'язаний сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами. Розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.

Згідно ст.549 ч.3 ЦК України, пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно ст.615 ЦК України, у разі порушення зобов'язання однією стороною друга сторона має право частково або в повному обсязі відмовитися від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом. Одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов'язання. Внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання частково або у повному обсязі відповідно змінюються умови зобов'язання або воно припиняється.

Згідно ст.651 ч.2,3 ЦК України, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розрахувала при укладенні договору. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Згідно ст.1054 ч.1 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Як вбачається з представлених документів, позивач надав кредит відповідачці в сумі 1900грн. під 36% річних. Згідно Договору відповідачка була зобов'язаний погасити кредит, що відповідає строку дії картки /а.с.5/.

Згідно довідки розрахунку заборгованості за договором кредиту НОМЕР_1 від 09.09.2004р. з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь позивача 2629,05грн., з них: заборгованість за кредитом 1844,79грн., заборгованість по процентам за користування кредитом 784,26грн. /а.с.4/.

З огляду на викладене, суд, вважає вимоги позивача обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Крім того, на користь позивача підлягає стягнути з відповідача витрати по оплаті судового збору в сумі 51грн., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи в сумі 30грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 8, 10, 12, 14, 15, 88, 215, 223-225 ЦПК України, ст.ст.525, 526, 536, 549 ч.3, 615, 651 ч.2, 651 ч.3, 1054 ч.1 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Закритого акціонерного товариства Комерційний Банк «Приватбанк» доОСОБА_1про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути зОСОБА_1на користь Закритого акціонерного товариства Комерційний Банк «Приватбанк» (рах. НОМЕР_1 МФО 305299, код ЄДРПОУ 14360570) суму боргу за договором кредиту в розмірі 2629,05грн., понесені витрати по судовому збору в сумі 51грн., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи у сумі 30грн. (рах. НОМЕР_1 МФО 305299, код ЄДРПОУ 14360570).

Заочне рішення може бути переглянуте Краматорським міським судом за письмовою заявою відповідачів, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подане в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд у термін 10 днів із дня його оголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд у термін 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя:

Рішення ухвалене і надруковане в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.

Суддя:

Джерело: ЄДРСР 4054603
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку