open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2-5076/08

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2008 р. м. Харків

Ленінський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого - судді Скляренко С.О.

при секретарі Малаховій М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа - Виконавчий комітет Ленінської районної у м. Харкові ради про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, третя особа - Виконавчий комітет Ленінської районної у м. Харкові ради про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням ОСОБА_2, третя особа - Виконавчий комітет Ленінської районної у м. Харкові ради про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, в якій вказує, що він є основним квартиронаймачем квартири № АДРЕСА_1, у якій постійно проживає і зареєстрований з 26.11.1986 року. Вказану квартиру він отримав по обміну і проживав у ній з дружиною ОСОБА_3., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. та їхнім сином, ОСОБА_5. 15.03.2003 року син одружився і ми зареєстрували його дружину ОСОБА_2у їхній квартирі. Однак подружнє життя його сина не склалося, ОСОБА_2. забрала свої речі і пішла з дому у червні 2003 року, шлюб з нею та його сином було розірвано 07.11.2006р. З того часу до квартири відповідачка не з”являлася, місце її знаходження йому не відомо. На теперішній час, крім нього у вказаній квартирі зареєстрована відповідачка - після розірвання шлюбу - ОСОБА_4. Його син після розірвання шлюбу виписався з квартири 27.11.2006р. З червня 2003 року відповідачка до квартири не з”являлася, свого права на проживання за місцем реєстрації не заявляла і де мешкає йому не відомо. У зв”язку з реєстрацією відповідачки у квартирі, він змушений в продовж п”яти років здійснювати обов”язкові платежі за користування квартирою, з урахуванням двох зареєстрованих осіб. Також він позбавлений можливості приватизувати квартиру, у якій мешкає, через відсутність відповідачки і відсутність будь-якої інформації про її місце фактичного проживання для вирішення питання про зняття її з реєстраційного обліку. Як вважає позивач, відповідачка не користується квартирою в продовж п”яти років без поважних причин і втратила право на користування житловим приміщенням квартири.

У судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позовні вимоги, посилаючись на підстави, вказані в позові.

Відповідачка у судове засідання не з'явилась. Про час і місце судового засідання повідомлялась належним чином, про що свідчать поштові документи та оголошення у газеті „Слобіцький край” № 138 від 02.12.2008 року. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Представник третьої особи - Виконавчий комітет Ленінської районної у м. Харкові ради в судове засідання не з”явився, залишивши вирішення даного спору на розсуд суду.

Суд, вислухавши доводи позивача та його представника, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, обмінний ордер на жиле приміщення № 8209 від 19.09.1996 року виданий гр. ОСОБА_1з сім”єю із трьох чоловік на право заняття жилого приміщення жилою площєю 23,3 кв.м., яке складається з двух кімнат у квартирі за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 5).

Згідно довідки КП «Жилкомсервіс» № 778 від 27.04.2008 року про стан сім'ї та реєстрації, у квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані ОСОБА_1та ОСОБА_2(а.с. 6).

Відповідно до копії паспорту сина позивача ОСОБА_5був одружений з відповідачкою 15.03.2003 року та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, до 27.11.2006 року (а.с. 8)

Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_1шлюб між ОСОБА_5. і ОСОБА_2було розірвано 07.11.2006 року. (а.с. 7)

Факт непроживання відповідачки у вищевказаній квартирі підтверджується актами Ленінської філії КП «Жилкомсервіс» № 63 від 09.08.2007 року та від 07.08.2008 року, відповідно до яких ОСОБА_2за адресою: АДРЕСА_1 не мешкає з червня 2003 року, речей, які належать ОСОБА_2., у квартирі немає. (а.с.11, 12).

Також факт непроживання ОСОБА_2за адресою: АДРЕСА_1, підтверджена у судовому засіданні показаннями свідків ОСОБА_6та ОСОБА_7., які пояснили, що відповідачка з червня 2003 року за адресою: АДРЕСА_1 не проживає, її особистих речей у квартирі немає. (а.с. 11, 12).

Даних, що вказують на відсутність ОСОБА_2у вищевказаній квартирі з поважних причин, суду не надано.

Згідно ст. 71 ч.1 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Відповідно до ст.72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, 71, 72 ЖК України,-

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа - Виконавчий комітет Ленінської районної у м. Харкові ради про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, 1980 року народження, такою, що втратила право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Ленінський районний суд м.Харкова шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяті днів з дня отримання його копії.

Суддя С.О. Скляренко

Джерело: ЄДРСР 4052167
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку