open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа №2-4469/2008р

Справа №2-4469/2008р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2008 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області в складі: головуючого судді Груіцької Л.О., при секретарі Панасюк К.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Краматорську цивільну справу за позовом Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора" до ОСОБА_1 ОСОБА_2про стягнення заборгованості по утриманню будинку та прибудинкової території,

В С Т А Н О В И В:

17.05.2008р. позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідачів про стягнення заборгованості по утриманню будинку та прибудинкової території в сумі 1324,58грн., обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідачОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 Балансоутримувачем вказаного будинку є ЖБК «Космос-22» діє на підставі статуту, зареєстрованому в установленому порядку. Між ЖБК “Космос-22” та КП “ЖЕК” був укладений договір на технічне обслуговування будинку та прибудинкової території згідно рішення загальних зборів членів кооперативу та ст.29 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. По умовам договору на дану квартиру був відкритий особовий рахунок НОМЕР_1 на ім'я відповідача. Бухгалтерія КП “ЖЕК” щомісячно нараховувала суму сплати, що складає 65,22грн. із рахунка затвердженого Кабміном, рішенням виконкому Краматорської міської ради №22 від 16.01.2007р., тарифу 1,21грн. за квадратний метр загальної площі. Згідно ст.149 ЖК, п.5 ч.3 ст.20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, п.6 ч.1 ст.35 Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями, п.п.3.1,3.2,3.3 договору, власник зобов'язаний щомісячно і своєчасно сплачувати нараховані йому суми за обслуговування житлового будинку на рахунок КП “ЖЕК”. Однак відповідачі систематично допускали не внесення таких виплат. У відповідачів утворилася заборгованість у сумі 1324грн. 58коп. за період з 01.02.2006р. по 01.05.2008р., яку просить стягнути з відповідачів. Також просить стягнути з відповідачів витрати по оплаті судового збору в сумі 51грн. та на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.

Відповідачі у судове засідання не з'явився, по невідомій суду причині, про час та місце розгляду справи повідомлені. Відповідно до вимог ст.ст.224-225 ЦПК України, судом прийняте рішення про заочний розгляд справи.

В судове засідання представник позивача не з'явися, але надав суду заяву, в якій просить справу слухати в його відсутність, позов підтримує в повному обсязі.

У судовому засіданні встановлений факт, що на відповідачку ОСОБА_1 відкритий особовий рахунок і за період часу з 01.02.2006р. по 01.05.2008р., відповідачі не сплачували витрати по утриманню будинку та при будинкової території, у зв'язку із чим утворилася заборгованість у сумі 1324грн. 58коп.

Згідно ст.151 ЖК України, громадяни, що мають у приватній власності житловий будинок, квартиру, зобов'язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, тримати в порядку прибудинкову територію.

Згідно ст.160 ЖК України, члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, користуються на рівні з наймачем всіма правами і несуть всі обов'язки, що випливають з договору найму. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність по обов'язкам, що випливають з вказаного договору.

Згідно ст.10 ч.2 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» власники квартир багатоквартирних будинків, є власниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою й зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утримуванням будинку й прибудинкової території у відповідності зі своєю часткою в майні будинку.

Суд приходить до думки, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, тобто з відповідачів на користь позивача підлягає стягненню сума заборгованості 1324,58грн.

Також відповідно до ст.88 ЦПК України, підлягає стягненню з відповідачів на користь позивача витрати по сплаті судового збору в сумі 51грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30грн.

Керуючись ст.ст.151, 160 ЖК України, ст.10 ч.2 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», ст.ст.3, 8, 10, 60, 88, 212-215, 223-225 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора" до ОСОБА_1 ОСОБА_2про стягнення заборгованості по утриманню будинку та прибудинкової території - задовольнити.

Стягнути в долі з ОСОБА_1 ОСОБА_2на користь КП "ЖЕК" /р./р. НОМЕР_1 в Краматорській філії Промінвестбанку, МФО 334141 код ОКПО 24070548/ заборгованість по утриманню будинку та прибудинкової території за період з 01.02.2006 року по 01.05.2008 року в сумі 662,29грн. з кожного, витрати по оплаті судового збору в сумі по 25,50грн. з кожного, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі по 15грн. з кожного.

Заочне рішення може бути переглянуте Краматорським міським судом за письмовою заявою відповідачів, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подане в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд у термін 10 днів із дня його оголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд у термін 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя:

Рішення складене й видрукуване в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі

Суддя:

Джерело: ЄДРСР 4051805
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку