open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

№2-П-522/07

РІШЕННЯ

Іменем України

11 жовтня 2007р. м.Житомир

Богунський районний суд міста Житомира

В складі: суддя ГрибанІ.О.

секретар Ков&тьчук ТС.

розглянув у відкритому судовому засіданні в заочному порядку справу за позовом ОСОБА_1 доОСОБА_2 про стягнення неустойки за несплату аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася в суд з позовом , в якому ставила питання про стягнення з відповідача на свою користь на утримання двох неповнолітніх дітей заборгованості по аліментах за 2003-2006р. та просила стягнути неустойку за прострочу виплати аліментів. В суді вимоги змінила, просила стягнути на її користь пеню з несплачених аліментів за період з20.07.05р. по 31.04.07р. в розмірі 1% від простроченої суми. В обгрунтування вимог зазначала, що рішенням суду відповідач зобов'язаний сплачувати на утримання двох дітей в розмірі 1/3 частини від всіх доходів. Відповідно до розрахунку державного виконавця в період з липня 2005р. розмір стягуваних аліментів щомісячно складав по 200 грн. на кожну дитину. Відповідач по декілька місяців аліменти взагалі не платив, а інколи платив в значно меншому від встановленого розмірі. Заборгованість по аліментах становить 6152,93 грн. Неустойка за вказаний період становить 1871,18 грн. Вказану суму неустойки просить стягнути з відповідача.

Відповідач в судове засідання за судовими повістками не з'являвся. Повістки направлялися за місцем проживання з повідомленням, однак поверталися до суду за закінченням терміну зберігання. Виклик відповідача в суд здійснювався шляхом розміщення оголошення в газеті «Житомирщина». Справа розглядалася у відсутність відповідача в заочному порядку.

Розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши надані по справі докази, суд приходить до висновк}', що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено ,що спір між сторонами виник в сфері сімейних правовідносин. Сторони - колишнє подружжя, мають від шлюбу двоє неповнолітніх дітей, які після розірвання шлюбу за рішенням суду залишені проживати з матір'ю. Рішенням Богунського районного суду від 10.06.03р.(а.с.4) відповідач зобов'язаний сплачувати на користь позивачки аліменти на утримання неповнолітніх дітей в розмірі 1/3 частини всіх доходів. Рішення суду в повному обсязі та своєчасно відповідач не виконував. Докази про поважність причин несплати аліментів суду не надав. Згідно довідки Богунського ВДВС Житомирського міського управління юстиції від 18.05.07р. розмір утримання з відповідача з липня 2005р. по квітень 2007р. становив по 200 грн. на кожну дитину. Заборгованість по аліментах за вказаний період становить 6152,93грн.

Відповідно до вимог ст.. 196 СК України при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки у розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.

Таким чином, розрахунок розміру неустойки ,наданий позивачкою є обгрунтованим.

Керуючись ст.180-184, 196 Сімейного кодексу України, ст.11, 15,60,214,215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

2

Позов задовольнити. Стягнути зОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 неустойку за прострочення виплат по аліментах за період липня 2005р. по квітень 2007р. в сумі 1871,18 грн.;

та в доход держави судовий збір в сумі 51 грн. та 30 грн. на оплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи Богунським районним судом.

Рішення може бути переглянуто судом, який його постановив, за заявою відповідача поданою протягом 10 днів, починаючи з дня отримання копії рішення.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області шляхом подання через Богунський районний суд протягом десяти днів, починаючи з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги .

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви на апеляційне оскарження , якщо така заява або апеляційна скарга не були подані.

Джерело: ЄДРСР 4051542
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку