open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2 -3836\2008 рік

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2008 року Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Глібко О.В.,

при секретарі - Гарбуз О.В.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання,

В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулася до відповідача з позовом про стягнення аліментів на своє утримання, у зв'язку з продовженням навчання, при цьому позивачка просила стягнути з відповідача аліменти на своє утримання, так як продовжує навчання у розмірі 1\4 частини з усіх видів заробітку відповідача, щомісячно і до закінчення нею Української інженерно - педагогічної академії, починаючи з дня звернення до суду та до 19.03.2013 року, а саме до досягнення нею двадцяти трьохрічного віку. При цьому позивачка посилалася на той факт, що працює, але її заробітної плати не вистачає, відповідач раніше виплачував аліменти на її утримання до досягнення нею повноліття. Але на даний час виникла необхідність звернутись до суду з позовом про стягнення аліментів в судовому порядку, у зв'язку з тим, що відповідач в добровільному порядку матеріальної допомоги не надає.

В судовому засіданні відповідач проти позову не заперечував та був згоден надавати матеріальну допомогу на утримання повнолітньої доньки яка продовжує навчання, але за рішенням суду.

Згідно з ч.1 та ч.2 ст. 199 СК України якщо повнолітні донька або син продовжують навчання, у зв'язку з чим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання закінчується у випадку припинення навчання, але

Суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню із наступних підстав. Як встановлено судом, що відповідач є батьком позивачки, який перебував в у шлюбі з її матір'ю з 1990 року по 1994 рік. Відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини здійснювати згоден, але за рішенням суду, у зв'язку із чим необхідно стягнути аліменти в судовому порядку.

Також, з відповідача необхідно стягнути державне мито на користь держави на підставі ст. 88 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215ЦПК України, ст. ст. 182, 199, 200 Сімейного кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, що працює: ІНФОРМАЦІЯ_3, який мешкає: АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження на її утримання, так як вона продовжує навчання у розмірі 1\4 частини з усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 19.09.2008 року і до 19.03.2013 року, тобто до досягнення нею двадцяти трьохрічного віку.

Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави в сумі 51 ( п'ятдесят одна ) гривня.

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду цивільної справи загальною сумою 7 грн. 50 коп. (сім гривень 50 копійок).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова шляхом подачі в 10 денний термін з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

СУДДЯ : О.В.ГЛІБКО

Джерело: ЄДРСР 4047463
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку