open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 509/4050/14-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2014 року Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Гандзій Д.М., розглянувши заяву ОСОБА_1, за участю заінтересованої особи : Овідіопольського районного сектору ГУДМС України в Одеській області про встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИВ :

9 вересня 2014 року, заявник звернувся до суду з названою заявою в порядку окремого провадження, в якій, посилаючись на відмову зацікавленої особи у реєстрації його місця проживання у зв'язку з непридатністю садового будинку за адресою : АДРЕСА_1 для всесезонного проживання у ньому, а також у зв'язку з тим, що реєстрація у садових будинках заборонена, просив суд, встановити факт юридичного значення в тому, що вказаний садовий будинок, який належить йому на праві власності відповідає вимогам, які пред'являються до житлових будинків та придатний для постійного (всесезонного) проживання в ньому протягом року.

Вважаю, що у відкритті провадження по даній справі слід відмовити з наступних підстав.

Стаття 256 ЦПК України зазначає, що суд розглядає справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Зі змісту наведених вище положень Закону випливає, що справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення - належать до юрисдикції суду за таких умов : факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов'язується з подальшим вирішенням спору про право; заявник не має іншої можливості одержати чи відновити документ, що посвідчує факт, що має юридичне значення; чинним законодавством не передбачено іншого позасудового порядку встановлення юридичних фактів.

Факт відповідності садового будинку вимогам, які пред'являються до житлового будинку, та придатності його для постійного (всесезонного) проживання протягом року - має встановлюватися не в судовому порядку, а державною комісією, створеною органом державної влади - Овідіопольською районною державною адміністрацією при прийнятті в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта згідно з «Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів».

Тобто в даному випадку - існує інший, позасудовий порядок встановлення цього факту, який заявники не використали.

Згідно із ст. 122 ч. 2 п. 1 ЦПК України - суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

У відповідності з ч. 6 ст. 122 ЦПК України, ухвала про відмову у відкритті провадження у справі повинна бути невідкладно надіслана позивачеві разом із заявою та всіма доданими до неї документами.

Керуючись ст.ст. 122,256 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Відмовити у відкритті провадження по справі за заявою заяву ОСОБА_1, за участю заінтересованої особи : Овідіопольського районного сектору ГУДМС України в Одеській області про встановлення факту, що має юридичне значення.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Овідіопольський районний суд шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги з дня її проголошення, а у разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Д.М. Гандзій

Джерело: ЄДРСР 40461026
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку