open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2-а/229/49/2014

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2014 року Дружківський міський суд Донецької області у складі:

головуючого - судді Сєрікової О.О.

при секретарі Ракітіній Н.Г.

за участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Дружківки адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 до виконкому Дружківської міської ради про визнання неправомірною відмову виконкому Дружківської міської ради в відключенні від мереж центрального опалення та постачання гарячої води для встановлення індивідуального опалювального приладу та зобов'язання надати дозвіл на встановлення індивідуального опалювального приладу та відключення від мереж центрального опалення,

В С Т А Н О В И В:

30 травня 2014 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до виконкому Дружківської міської ради, в якому вказала, що вона проживає в квартирі за адресою: АДРЕСА_1, яка належить їй на підставі договору дарування від 15 вересня 2003 року.

15 квітня 2014 року вона звернулася до відповідача з заявою про надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та встановлення індивідуального опалювального приладу в квартирі.

15 травня 2014 року вона отримала відповідь з відмовою у дозволі на відключення. Вважає ці дії відповідача неправомірними та незаконними, так як гаряча вода централізовано в квартиру не поступає.

Просить суд визнати неправомірною відмову виконкому Дружківської міської ради в відключенні від мереж центрального опалення та постачання гарячої води для встановлення індивідуального опалювального приладу в її квартирі АДРЕСА_1 та зобов'язати надати дозвіл на встановлення індивідуального опалювального приладу в цій квартирі та відключення квартири від мереж центрального опалення.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги. Вона пояснила, що в її квартирі холодно, гарячої води не має. Опалювальний сезон починається пізно і рано закінчується. Таке опалювання квартири її не влаштовує. Тому вона бажає встановити у квартирі індивідуальне опалення. І це можливо за технічними умовами. Просить суд зобов'язати відповідача відключити її квартиру від мереж центрального опалення і надати їй дозвіл на встановлення індивідуального опалюваного приладу.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином, надав заяву, в якій просить суд розглянути справу за його відсутністю. Позов не визнає і просить в задоволенні його відмовити.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Судом встановлено, що власником квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_1, що підтверджується договором дарування, посвідченим 15 вересня 2003 року приватним нотаріусом Дружківського міського нотаріального округу в реєстрі за №3443.

Згідно акту включення опалення, опалення житлового будинку по АДРЕСА_1 було здійснено 08.10.2010 року.

Згідно акту відключення опалення, опалення жилого будинку по АДРЕСА_1 відключено 15 квітня 2011 року.

Згідно довідки директора ТОВ «СЕЗ», гаряча вода у будинку АДРЕСА_1 на протязі останніх 10 років відсутня.

15 квітня 2014 року позивач звернулася до відповідача з заявою про надання дозволу на встановлення індивідуального опалювального приладу та відключення від мереж централізованого опалення в квартирі АДРЕСА_1, яка належить їй на праві власності.

Рішенням виконавчого комітету Дружківської міської ради №922 від 17.08.2006 року була створена комісія по відключенню окремих житлових будинків територіальної громади м. Дружківки від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання.

Відповідно до витягу з протоколу від 15.05.2014 року №5 комісії по відключенню окремих приміщень житлових будинків територіальної громади м. Дружківки від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, комісія, заслухавши заяву ОСОБА_1, прийняла рішення про неможливість надати дозвіл на відключення від мереж ЦО та ГВП для влаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання окремої квартири багатоповерхового будинку на підставі пунктів 2.1 та 2.2 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку…» № 4 від 22.11.2005 року (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства житлово-комунального господарства №169 від 06.11.2007 року) (далі Порядок).

Правовідносини між споживачами теплової енергії та виробниками її регулюються Законом України „Про теплопостачання" № 2633-ІV від 02.06.2005 року

Згідно ст.24 цього Закону споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Відповідно до Закону України „Про теплопостачання" Кабінет Міністрів України своєю постановою від 21.07.2005 року за №630 затвердив Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

Згідно п.24 цих Правил споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Згідно п.25 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. І таке відключення здійснюється, згідно п.26 Правил, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки, державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в часті опалення.

Однак зазначені правові акти безпосередньо не регулюють питання про порядок відключення окремих житлових приміщень від мереж централізованого опалення. Вони декларують лише право споживача на вибір одного або декількох джерел теплової енергії, за умови, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Відповідач, відмовляючи в наданні дозволу на відключення квартири позивача від мереж централізованого опалення, посилається на Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого Наказом міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, яким передбачений порядок відключення тільки житлового будинку в цілому.

Центральний орган виконавчої влади не виконав вимоги п.25 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води і не прийняв порядок відключення споживачів окремої квартири від мереж централізованого опалення.

В зв'язку з чим суд вважає при відсутності даного Порядку відключати окремі квартири від мереж централізованого опалення не можливо.

Крім цього, позивач не надав суду доказів того, що відключення її квартири можливо за існуючими технічними нормами. І таке відключення не обмежить права власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та санітарно-технічні вимоги і правила експлуатації будинку.

На підставі Закону України „Про житлово-комунальні послуги" №1875-ІV від 24.06.2004 року, Закону України „Про теплопостачання" №2633-ІV від 02.06.2005 року, Постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" №630 від 21.07.2005 року, керуючись ст.ст. 6-12, 71, 86, 104, 159-163 КАС України суд -

П О С Т А Н О В И В :

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до виконкому Дружківської міської ради про визнання неправомірною відмову виконкому Дружківської міської ради в відключенні квартири від мереж центрального опалення та постачання гарячої води для встановлення індивідуального опалювального приладу та зобов'язання надати дозвіл на встановлення індивідуального опалювального приладу та відключення від мереж центрального опалення - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи Донецьким апеляційним адміністративним судом.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного адміністративного суду через Дружківський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті в нарадчій кімнаті і проголошені в судовому засіданні 20 червня 2014 року.Повний текст постанови прийнятий в нарадчій кімнаті 23 червня 2014 року.

Суддя: О. О. Сєрікова

Джерело: ЄДРСР 39375252
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку