open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 587/382/14-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2014 року Сумський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Куца В.І.,народних засідателів: Вінниченко Л.О., Ковальової Н.І., при секретарі Домненко Н.І., з участю заявниці ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Суми справу за заявою

ОСОБА_1, заінтересована особа: опікунська рада Шпилівської сільської ради Сумського району,,

про визнання недієздатним ОСОБА_2 встановлення опіки та призначення опікуна,

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою , заінтересована особа - опікунська рада Шпилівської сільської ради про визнання недієздатним ОСОБА_2, встановлення над ним опіки та призначення її його опікуном з тих підстав, що вона проживає разом зі своїми батьками та братом ОСОБА_2

Її брат є інвалідом дитинства, страждає на психічні розлади і за своїм станом здоров*я перебуває на обліку у лікаря-психіатра в Сумський ЦРЛ. З січня 1984 року він є інвалідом 2 групи по психічному захворюванню безстроково і у зв*язку з цим йому була призначена пенсія. За своїм станом здоров*я він не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов*язки, не може себе обслуговувати навіть в побуті і вона бажає оформити над ним опіку.

Такий стан його здоров*я свідчить про хронічний, стійкий психічний розлад і істотно впливає на його здатність усвідомлювати значення своїх дій та можливість керувати ними. В судовому засіданні ОСОБА_1 заяву підтримала в повному обсязі і пояснила, що вона в змозі бути його опікуном.

Представник заінтересованої особи - опікунської ради Шпилівської сільської ради в судове засідання не з*явився, хоч про час судового розгляду справи опікунська рада була належним чином повідомлена. В письмовій заяви просила провести судовий розгляд справи без участі її представника. В своєму рішенні просила призначити заявницю опікуном над її братом - ОСОБА_2

Заслухавши пояснення заявниці та дослідивши матеріали справи суд вважає, що заява підлягає повному задоволенню. ОСОБА_1, 1958 року народження, проживає в належному її батькам домоволодінні разом з ними та її братом - ОСОБА_2, 1968 року народження, в АДРЕСА_1.

ОСОБА_2 є інвалідом дитинства і за своїм станом здоров*я перебуває на обліку у лікаря психіатра в сумській ЦРЛ.

Згідно висновку амбулаторної судово-психіатричної експертизи ОСОБА_2 виявляє ознаки легкої розумової відсталості ( вираженої дебільності), ДЦП, за своїм психічним станом не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними і потребує опіки ( а.с. 23-26).

Відповідно до рішення опікунської ради Шпилівської сільської ради. Сумського району від 24 лютого 2014 року та її подання вона просить призначити опікуном над ОСОБА_2 його сестру - ОСОБА_1 Таким чином необхідно визнати недієздатним ОСОБА_2, 1968 року народження, встановити над ним опіку і призначити опікуном його сестру - ОСОБА_1

Керуючись ст..ст. 10, 11, 60, 212 -215, 240 та 241 ЦПК України, 39-41 ЦК України,

вирішив:

Визнати недієздатним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с.Шпилівка Сумського району Сумської області, встановити над ним опіку та призначити опікуном його сестру - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Сумської області через районний суд протягом 10-ти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо її не було подано.

Суддя (підпис)

Народні засідателі (підпис)

З оригіналом вірно:

Суддя В.І.Куц

Джерело: ЄДРСР 38305077
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку