open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
13/56/06

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  

"12" жовтня 2006 р.

15:45

Справа №  13/56/06

                                                  

м. Миколаїв

     Господарський суд Миколаївської області

головуючий суддя Коваль Ю.М.,

при секретарі Тимошевській Ю.В.,

з участю представників сторін:

від позивача – Ємельянова О.В., дов. №351/9/10-016 від 06.10.2006 р.;

відповідач, повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явився, відзиву по суті позовних вимог не надав,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві (надалі - СДПІ ВПП у м. Миколаєві), 54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 20,

до суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи об’єднання громадян “Південний центр економічного розвитку” (надалі -  об’єднання громадян “Південний центр економічного розвитку”), 54021, м. Миколаїв, Морехідна, 14,

про припинення юридичної особи та скасування державної реєстрації відповідача, -


В С Т А Н О В И В:


СДПІ ВПП у м. Миколаєві пред’явлено позов про припинення об’єднання громадян “Південний центр економічного розвитку” на підставі абз. 4 ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, посилаючись на те, що відповідач, як платник податків,  не подає податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності до податкових органів з 2 кварталу 1997 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.

Дослідивши подані позивачем докази, суд визнає позовні вимоги обґрунтованими з наступних підстав.

Так, об’єднання громадян “Південний центр економічного розвитку” зареєстровано управлінням юстиції в Миколаївській області за №117 від 19.07.1996 р., про що свідчить свідоцтво про реєстрацію об’єднання громадян.   

Як юридичну особу відповідача включено до Єдиного державного реєстру з ідентифікаційним кодом № 22433886 та місцем знаходження у м. Миколаєві по вул. Морехідна, 14.  Про це свідчить довідка з Єдиного державного реєстру № 925 від 05.05.2005 р. головного управління статистики у Миколаївській області.

Із Акту № 757-15/08057 від 12.04.2005 р. ДПІ у м. Миколаєві вбачається, що станом на 17.04.2006 р. об’єднання громадян “Південний центр економічного розвитку” не має заборгованості із сплати податків, зборів, обов’язкових платежів.

У відповідності із п. 1.1. Статуту об’єднання громадян “Південний центр економічного розвитку”, зареєстрованого управлінням юстиції у Миколаївській області  за №117 від 19.07.1996 р., об’єднання громадян “Південний центр економічного розвитку” є добровільною громадською безприбутковою організацією громадян та колективних членів, що створена відповідно до Закону України “Про об’єднання громадян” на основі рішення загальних зборів засновників від 27.06. 1996 р.  

Згідно ст. 24 Закону України “Про об’єднання громадян” об'єднання громадян, створені ними установи та організації зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.

Згідно п. 1.3. Наказу ДПА України “Про порядок  складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями” податковий  звіт  про використання коштів неприбутковими установами й організаціями (далі - звіт) складається за формою, що додається,  і  подається неприбутковою установою за кожний звітний період.

Доводи позивача про те, що об’єднання громадян “Південний центр економічного розвитку” не надає органам податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності більше одного року підтверджується розрахунком суми податку на прибуток відповідача  за №1350 від 17.04.1997 р.

У відповідності із ст. 3 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” дія цього Закону поширюється на державну  реєстрацію  всіх юридичних  осіб незалежно від організаційно-правової форми,  форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб –підприємців, а  абз. 4 ч. 2 ст. 38 цього ж Закону говорить, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового  рішення  щодо припинення  юридичної  особи,  що  не  пов’язано  з  банкрутством  юридичної особи.

         Таким чином, позовні вимоги СДПІ ВПП у м. Миколаєві про припинення юридичної особи об’єднання громадян “Південний центр економічного розвитку” обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.


Керуючись ст. ст. 161-163 КАС України, господарський суд, -


ПОСТАНОВИВ:


1.          Припинити юридичну особу об’єднання громадян “Південний центр економічного розвитку”, 54021, м. Миколаїв, Морехідна, 14, ідентифікаційний код № 22433886.

2.           В день набрання постановою законної сили її копію направити державному реєстратору Миколаївського міськвиконкому.


Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо не подано заяву про апеляційне оскарження.

Дану постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного господарського суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до господарського суду Миколаївської області протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі і подачі в тому ж порядку апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційну скаргу може бути подано без попереднього подання заяви

про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги.

Суддя

Ю.М. Коваль

 

Джерело: ЄДРСР 335198
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку