open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022, 

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_________________________________________________________________________

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

"04" грудня 2006 р.                                                            Справа № 46/520-06

вх. №

 

Суддя господарського суду Ільїн О.В.

при секретарі судового засідання Бакіна О.Б.

за участю представників сторін:

прокурора - Балаклицький В.В., посв. № 174 від 22.12.04 р. позивача - не з*явився 3-й особи - не з*явився відповідача - не з*явився

розглянувши справу за позовом  Прокурора Краснокутського району Харківської області  в особі Краснокутської селищної ради, ІНФОРМАЦІЯ_1 3-я особа Краснокутський районний відділ земельних ресурсів

до  СПД ФО ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 

про спонукання укладення договору оренди

 

ВСТАНОВИВ:

 

Прокурор звернувся до господарського суду Харківської області в інтересах органу місцевого самоврядування в особі Краснокутської селищної ради Краснокутського району Харківської області, про зобов*язання відповідача - Суб*єкта підприємницької діяльності - фізичну особу ОСОБА_1, укласти в установленому законом порядку договір оренди земельної ділянки площею 0,0392 га по АДРЕСА_1 на території Краснокутської селищної ради.

Прокурор у судовому засіданні заявлений позов підтримує і наполягає на його задоволенні.

Позивач у судове засідання не з*явився.

Представник третьої особи - Краснокутський районний відділ земельних ресурсів, у судове засідання не з*явився, письмових пояснень суду не надав.

Відповідач у судове засідання не з*явився.

Справу розглянуто за наявними в ній матеріалами в порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України.

Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення прокурора, дослідивши надані докази, встановив наступне.

Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Харківській області було проведено перевірку (акт від 06 жовтня 2006 р.) дотримання вимог земельного законодавства, у ході якої було виявлено порушення вимог земельного законодавства, а саме: використання Суб*єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,0392 га землі житлової та громадської забудови на території Краснокутської селищної ради по АДРЕСА_1, без правовстанавлюючих документів: без набуття права власності чи права користування земельною ділянкою та встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

За результатами проведеної перевірки було винесено припис НОМЕР_1 з вимогами в термін до 06 листопада 2006 року усунути порушення земельного законодавства.

Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Харківській області 07 листопада 2006 року було проведено перевірку з питань виконання припису від 06.10.2006 р. за НОМЕР_2, за результатами якої було встановлено, що відповідачем вищезазначений припис не виконано, про що було складено відповідний акт та протокол про адміністративне правопорушення НОМЕР_3.

Постановою Управління з контролю за використанням та охороною земель у Харківській області НОМЕР_4 на відповідача було накладено адміністративне стягнення, а також винесено припис НОМЕР_5.

Відповідно до ч. 1 статті 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

На підставі ч. 2 статті 125 Земельного кодексу України, право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону - ч. 2 статті 126 Земельного кодексу України.

Однак, на теперішній час відповідачем використовується земельна ділянка площею 0,0392 га землі житлової та громадської забудови на території Краснокутської селищної ради по АДРЕСА_1, без правовстанавлюючих документів: без набуття права власності чи права користування земельною ділянкою.

Таким чином, вимоги прокурора та позивача обгрунтовані, вони підтверджуються доданими до матеріалів справи доказами, відповідають вимогам чинного законодавства та суд вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 44 та статті 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, у разі задоволення позовних вимог, покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 8, 14, 19, 124, 129 Конституції України, статтями 1, 4, 12, 43, 47-49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити.

Зобов*язати Суб*єкта підприємницької діяльності - фізичну особу ОСОБА_1 (поштова адреса: АДРЕСА_2, ідент. код НОМЕР_6) укласти з Краснокутською селищною радою Краснокутського району Харківської області договір оренди земельної ділянки площею 0,0392 га по АДРЕСА_1 на території Краснокутської селищної ради.

Стягнути з Суб*єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (поштова адреса: АДРЕСА_2, ідент. код НОМЕР_6) в доход державного бюджету (одержувач коштів - ВДК у м. Харкові, код ЄДРПОУ 24134490, п/р 31113095600002 код бюджетної класифікації доходів 22090200, в УДК у Харківській області, МФО 851011) 85,00 грн. державного мита.

Стягнути з Суб*єкта підприємницької діяльності - фізичну особу ОСОБА_1 (поштова адреса: АДРЕСА_2, ідент. код НОМЕР_6) на користь державного підприємства "Судовий інформаційний центр" (поштова адреса: 03057, м. Київ, пр. Перемоги, 44, поточний рахунок 26002014180001 у ВАТ "Банк Універсальний" м. Львів, МФО 325707, ЄДРПОУ 30045370) 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати накази після набрання рішенням законної сили.

 

Суддя                                                                                            Ільїн О.В.

справа № 46/520-06

Джерело: ЄДРСР 335120
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку