open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
5/3256-13/364

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

12.12.06                                                                                           Справа№ 5/3256-13/364

За позовом: ДПІ у Галицькому районі м.Львова, м.Львів

 До відповідача: ПП „НВП Дім-техногурт”, м.Львів

 про припинення державної реєстрації суб”єкта господарювання


Представники       

від позивача: Говоруха Ю.А. –ст..держ.податк.інсп.юр.відділу

від відповідача : не з”явився


  Суть спору:  ДПІ у Галицькому районі м.Львова звернулась до господарського суду Львівської області з позовом до ПП „НВП Дім-техногурт”, м.Львів про припинення (скасування) державної реєстрації суб”єкта господарювання.

Суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності пояснень (заперечень) відповідача щодо заявлених позовних вимог та представника відповідача у судовому засіданні, за наявними у справі матеріалами яких, на думку суду, достатньо для встановлення обставин справи і вирішення спору по суті.

З”ясовано:

відповідач –суб’єкт господарювання –ПП „НВП Дім-техногурт” зареєстроване 18.11.03р. Управлінням промисловості та підприємництва Львівської міської ради за №19359.

Відповідно до акту ДПІ від 09.11.06р. №51 відповідач, в порушення п.2 ст.9 ЗУ “Про систему оподаткування” від 25.06.91р. (із змінами і доповненнями), а також п.20.3 ст.20 ЗУ “Про оподаткування прибутку підприємств” в редакції від 22.05.97р.) та п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 ЗУ “Про ПДВ” більше року не подає документів бухгалтерської звітності.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач заборгованості по сплаті податків, зборів (обов’язкових платежів) не має.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Частиною 1 ст.238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Відповідно до ст.247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Поряд з цим, згідно із ч.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання здійснюється, зокрема, на підставі рішення господарського суду у випадку здійснення діяльності, що суперечить закону.

Згідно ч.2 ст.38 та ч.2 ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідачем не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової служби документів податкової звітності згідно з вимогами законодавства. Цей факт, на думку суду, свідчить про те, що відповідач, будучи суб’єктом підприємницької діяльності, не дотримується приписів законодавства щодо інформування контролюючих органів про результати власної господарської (підприємницької) діяльності, зокрема не подає у встановленому порядку та у визначені терміни податкову звітність.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог і вважає,  що позов підлягає задоволенню.

          Керуючись ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, ч.15 ст.58, ст.ст.59, 60, 238, 247 Господарського кодексу України, ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, ст.ст. 122-124,127,130,135,143,151-154,160,161,163,167 КАС України, суд, -

                                                             п о с т а н о в и в :


          1.Позов задоволити повністю.

          2.Припинити державну реєстрацію суб”єкта господарювання –ПП „НВП Дім-техногурт” (м.Львів, вул.Кавалерідзе, 7/99, ЄДРПОУ 32711974).

          3.Зобов’язати керівника ПП „НВП Дім-техногурт” подати державному реєстратору документи відповідно до ст.47 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.

          4.Стягнути з ПП „НВП Дім-техногурт” (м.Львів, вул.Кавалерідзе, 7/99, ЄДРПОУ 32711974) в доход державного бюджету - 03 грн. 40 коп. збору за розгляд справи господарським судом.

          Виконавчий лист про стягнення судового збору видати після набрання постановою законної сили.

          Постанову по справі надіслати сторонам судового процесу, державному реєстратору, обласному управлінню статистики.Суддя                                                                                                       Станько Л.Л.                     

Джерело: ЄДРСР 334793
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку