open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
5/3262-6/394 А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

19.12.06                                                                                           Справа№ 5/3262-6/394 А

За позовом  ДПІ у Галицькому районі м.Львова, м. Львів

до відповідача  Малого колективного торгово-роздрібного підприємства „Сокіл-91”, м. Львів

про  припинення юридичної особи

Суддя  Гоменюк З.П.

Представники       

від позивача: Говоруха Ю.А. –предст.

від відповідача : не з’явився.


Суть спору: Позов заявлено ДПІ у Галицькому районі м.Львова про припинення юридичної особи  - Малого колективного торгово-роздрібного підприємства „Сокіл-91”.

Представник позивача  в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Відповідач  в судове засідання не з’явився,  пояснень на вимогу суду по суті заявлених позовних вимог не надав, позовні вимоги по суті не оспорив, хоча у встановленому порядку був повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 28.11.2006р. №997546.

Суд вважає за можливе розглянути позов за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин справи і вирішення спору по суті.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.

Відповідач –Мале колективне торгово-роздрібне підприємства „Сокіл-91” як суб’єкт підприємницької діяльності зареєстроване Департаментом економічної політики та ресурсів Львівської міської ради 03.01.1992 року, реєстраційний №  01461 та перебуває на обліку платника податків у ДПІ у Галицькому районі м. Львова.

         Відповідно до акту №20 від 02.10.2006 року, складеного працівниками позивача, відповідач з серпня 2004 року не подає до державних  податкових органів бухгалтерську звітність та інші документи і відомості пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), чим порушує вимоги підпункту 2 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”. Як вбачається із матеріалів справи відповідач заборгованості по сплаті податків, зборів (обов’язкових платежів) не має.

Частиною 1 ст.238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Відповідно до ст.247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Згідно із ч.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання здійснюється, зокрема, на підставі рішення господарського суду у випадку здійснення діяльності, що суперечить закону.

Відповідно до п.2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідачем не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової служби документів податкової звітності згідно з вимогами законодавства.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог і вважає,  що позов підлягає задоволенню.

          Керуючись ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, ч.15 ст.58, ст.ст.59, 60, 238, 247 Господарського кодексу України, ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


ПОСТАНОВИВ:


          1. Припинити (скасувати)  юридичну особу (державну реєстрацію)  –Малого колективного торгово-роздрібного підприємства „Сокіл-91”, м. Львів, вул. Театральна, 10 ( код ЄДРПОУ 20772503).

          2. Зобов’язати засновників Малого колективного торгово-роздрібного підприємства „Сокіл-91”–здійснити заходи по ліквідації суб’єкта господарювання і в місячній термін подати органу державної  реєстрації документи відповідно до ст.36 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”.

          3 Стягнути з  Малого колективного торгово-роздрібного підприємства „Сокіл-91”, м. Львів, вул. Театральна, 10 (код ЄДРПОУ 20772503) в доход державного бюджету  3 грн. 40 коп. судового збору. Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.

          4. Постанова може бути оскаржена в порядку, передбаченому ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

          Постанову у даній справі надіслати учасникам процесу, державному реєстратору, управлінню статистики.Суддя                                                                                                       Гоменюк З.П.                     

Джерело: ЄДРСР 334781
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку