open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
5/3152-21/352А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

14.12.06                                                                                           Справа№ 5/3152-21/352А


за позовною заявою ДПІ у Кам”янка-Бузькому районі м.Львова

до відповідача Орендного заготівельно-торгового підприємства, м.Кам”янка-Бузька

про припинення юридичної особи


                 Суддя   Н.Мороз

при секретарі С.Печений

Представники:

Від позивача: Назарко М.Ф. –гол. державний податковий інспектор юр. відділу

Від відповідача: не з”явився


          Розглядається адміністративний позов ДПІ у Кам”янка-Бузькому районі м.Львова до Орендного заготівельно-торгового підприємства  про припинення юридичної особи.

          Розпорядженням заступника голови господарського суду Львівської області від 11.12.06р. справу № 5/3152-21/352А передано судді Мороз Н.В.

          Ухвалою суду від 16.11.2006 року відкрито провадження у справі, справу призначено до судового розгляду на 14.12.2006 року.

Представник позивача в судове засідання 14.12.06р. з’явився, наполягає на задоволенні позовних вимог, просить припинити державну реєстрацію юридичної особи. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач систематично порушує вимоги  Закону України “Про податок на додану вартість” щодо подачі до державних податкових органів звітності про результати фінансово-господарської діяльності. Такі дії відповідача перешкоджають позивачу належним чином здійснювати контроль за додержанням приписів податкового законодавства, наслідком чого може бути ненадходження до Державного бюджету України грошових коштів.

Відповідач в судове засідання не з’явився, вимог ухвал суду від 16.11.06р. не виконав, хоча у встановленому порядку своєчасно був повідомлений про час і місце розгляду справи, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст.71 КАС України.

          Згідно листа Головного управління статистики у Львівській області від 20.06.06р. № 20-09/1548 - Орендне заготівельно-торгове підприємство, значиться в ЄДРПОУ.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, з’ясувавши фактичні обставини справи, на яких грунтуються позовні вимоги, які мають значення для справи, суд встановив наступне:

Відповідач - Орендне заготівельно-торгове підприємство, зареєстроване як суб”єкт господарювання - (юридична особа) Кам”янка-Бузькою районною державною адміністрацією від 31.07.1996 року за № 381-р.

Відповідно до акту, складеного працівниками позивача від 10.11.2006р. № 2/15-0, відповідач більше року не подає до державних  податкових органів бухгалтерську звітність та інші документи і відомості пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), чим порушує вимоги підпункту 2 пункту 1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”. Як вбачається із матеріалів справи відповідач заборгованості по сплаті податків, зборів (обов’язкових платежів) не має.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Частиною 1 ст.238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб’єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб’єкта господарювання і ліквідацію його наслідків.

Відповідно до ст.247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб’єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб’єкта та його ліквідації.

Згідно із ч.2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до Закону.

Відповідачем не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової служби документів податкової звітності згідно з вимогами законодавства. Цей факт, на думку суду свідчить про те, що відповідач, будучи суб’єктом господарювання не дотримується приписів законодавства щодо інформування контролюючих органів про результати власної господарської (підприємницької) діяльності, зокрема не подає у встановленому порядку та у визначені терміни податкову звітність.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку що позов обґрунтований поданими доказами і підлягає задоволенню.

Керуючись ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, ст.ст.59, 60, 238, 247 Господарського кодексу України, ч.2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців”,  ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд, -                                                          ПОСТАНОВИВ:


1.          Припинити юридичну особу –Орендне заготівельно-торгове підприємство, м.Кам”янка-Бузька, вул. Промислова, 13 (ЗКПО 22367422).

2.          Копію постанови у даній справі надіслати учасникам процесу, органу державної реєстрації, обласному управлінню статистики.


Постанова набирає законної сили у відповідності із ст.254 КАС України.


Постанова може бути оскаржена у порядку і строки, передбачені ст.186 КАС

України.

Суддя                                                                                                       Мороз Н.В.                     

Джерело: ЄДРСР 334761
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку