open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
5/3245-18/173А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

21.12.06                                                                                           Справа№ 5/3245-18/173А

Господарський суд Львівської області в складі

головуючого-судді                                                                Мартинюка В.Я.

при секретарі судового засідання                                     Колтун Ю.М.

у відкритому судовому засіданні в м.Львові


розглянувши справу за позовом

Прокурора Жовківського району Львівської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Жовківському районі Львівської області


до

Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі ТзОВ) „Респект Сервіс”
про

стягнення податкового боргу,

                                                                                         

з участю прокурора -  не з‘явився;

представників сторін:

від позивача –ххххх. –старший державний податковий інспектор (довіреність №16963/10-0 від 06.12.2006 року);

від відповідача –не з‘явився,


В С Т А Н О В И В :


       що Прокурор Жовківського району Львівської області звернувся до господарського суду з позовом в інтересах держави в особі ДПІ у Жовківському районі Львівської області про стягнення з ТзОВ „Респект Сервіс”  2488 грн. 56 коп. податкового боргу.

        Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач належним чином не виконує вимоги чинного законодавства щодо сплати податкового боргу.

Прокурор жодного разу в судове засідання не з‘явився.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з викладених мотивів, просить їх задоволити.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча повідомлявся за юридичною адресою вказаною у довідці Головного управління статистики у Львівській області за №20-09/1726 від 07.07.2006 року, а тому справа розглядається у відповідності до вимог ч.6 ст.71 КАС України, на основі наявних доказів.


Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

ТзОВ „Респект Сервіс” зареєстровано Жовківською районною державною адміністрацією 11.02.2004 року, підтвердженням чого є Свідоцтво про державну реєстрацію суб‘єкта підприємницької діяльності –юридичної особи та Довідка №736 від 16.02.2004 року Львівського обласного управління статистики.

Як платник податків відповідач  зареєстрований в ДПІ у Жовківському районі Львівської області 23.02.2004 року за №505, що підтверджується Довідкою за №505 від 23.02.2004 року.

Згідно довідки позивача за №12540/24-0 від 01.09.2006 року податковий борг відповідача становить 2488 грн. 56 коп., який виник:

-          з податку на прибуток в сумі 2318 грн. 63 коп., на підставі декларації з податку на прибуток підприємства за №32105 від 20.12.2005 року, де в рядку 12 платником податку вказано суму 3300 грн. 00 коп.;

-          з комунального податку в сумі 169 грн. 93 коп. на підставі податкового розрахунку комунального податку за №32216 від 22.12.2005 року, де в рядку 05 визначено суму 96 грн. 90 коп., та податкового розрахунку комунального податку за №36329 від 23.01.2006 року, де в рядку 05 визначено суму 76 грн. 50 коп.

У відповідності до п.1.2 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року за №2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно з п.5.1 ст.5 даного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п.1.3 ст.1 цього ж Закону вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

ДПІ у Жовківському районі Львівської області виставлено відповідачу першу податкову вимогу за №56/2/24-0 від 10.01.2006 року на суму 2412 грн. 06 коп., яка була отримана директором платника податків.

Враховуючи те, що товариство не сплатило у строк 30 днів, визначений підп. „б” підп.6.2.3 п.6.2 ст.6 цього ж Закону, у повному обсязі суму податкового боргу органом державної податкової інспекції було виставлено другу податкову вимогу за №1539/2/24-0 від 10.02.2006 року на суму 2554 грн. 05 коп., яка також отримана директором відповідача.

У відповідності до Рішення за №2816/2/24 від 10.03.2006 року ДПІ у Жовківському районі Львівської області вирішено  здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності відповідача, а також тих активів, права власності, на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.

У відповідності до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов‘язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до ст.4 Закону України „Про систему оподаткування” платниками податків, зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов‘язок сплачувати податки і збори (обов‘язкові платежі).

Відповідно до ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” одним із обов‘язків платників податків є обов‘язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов‘язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Згідно частин 1 підп.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України „Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Частиною 2 цього ж підпункту передбачено, що стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.

У відповідності до вимог підп.3.1.1 п.3.1 ст.3 даного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обгрунтованість та під ставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.


Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.


Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -

                                            

                                                 ПОСТАНОВИВ:


1.          Позовні вимоги задоволити.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Респект Сервіс” (код ЄДРПОУ 32813146) на користь Державного бюджету України 2488 грн. 56 коп. податкового боргу.

3.          Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4.          Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                       Мартинюк В.Я.                     

Джерело: ЄДРСР 334686
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку