open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
3/304-10/297

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

11.12.06                                                                                           Справа№ 3/304-10/297


За позовом       Прокурор Сихівського району  в інтересах  ЛОВ ФСЗІ, м.Львів  

до відповідача      ТзОВ  „Компанія Сандра” м. Львів

про стягнення 3923,00  грн. боргу.


               Суддя  Довга О.І.

   Секретарі  Скремета О.О.


Представники:  Мричко  Т. - представник  прокуратури      

Від позивача:     Клепуц  Л.Е., Солтис А.В., Горбань М.І. - представники

Від відповідача: :    Горпинюк  І. –представник  по дорученню

          

          Представникам сторін  роз’яснено їх права  та обов’язки передбачені  ст. 22 ГПК України та право відводу  судді ( ст. 20 ГПК України) . Заяв та клопотань про відвід судді  не подано ( не заявлено).

          Сторони подали  письмове клопотання  про відмову від  технічного  запису судового  процесу.

          

Суть спору:

На розгляді господарського суду Львівської області знаходиться справа за позовом  прокурора Сихівського району в інтересах  Фонду  України  соціального захисту  інвалідів  в особі  Львівського  обласного  відділення  Фонду  України  соціального захисту  інвалідів до  Товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія „Сандра”  про стягнення  3923,00 грн. штрафу.

Представники  позивача в судовому засіданні підтримали позовні  вимоги  повністю.

Представник  відповідача проти позову заперечує з  підстав, викладених у відзиві на  позов. Та  заявив клопотання  про застосування  ч.1 ст. 100  КАС України  ( пропущення строку  звернення  до адміністративного  суду є підставою для  відмови у задоволенні  адміністративного  позову за умови, якщо на цьому  наполягає  одна  із сторін.).

В ході судового розгляду встановлено:

У відповідності  до ст. 19  Закону України „ Про основи соціальної захищеності  інвалідів  в Україні” ТзОВ „Компанія „Сандра”  встановлено норматив робочих місць  для працевлаштування  інвалідів  відповідно у 2003 році  -  1 робоче місце.

У звітному  році, як вказано в позовній заяві, фактично  не було створено  жодного  робочого  місця.

Згідно  ст. 20  згаданого  Закону  підприємства, на яких працює  інвалідів менше, ніж  встановлено  нормативом, зобов’язані  відраховувати до відділень  Фонду штрафні санкції  на створення  робочих місць, призначених для працевлаштування  інвалідів. Сума  відрахувань  визначається  як добуток  середньорічної  заробітної плати  на підприємстві  на середньорічну  кількість  робочих місць,  не зайнятих  інвалідами  відповідно до встановленого нормативу.

Сума  заборгованості  по сплаті коштів за нестворені робочі місця  перед  відділенням Фонду  з боку відповідача  за 2003 рік становить  3923,00 грн.

Захищаючи інтереси  держави  прокурор Сихівського району звернувся з адміністративним позовом до  господарського суду Львівської області  про стягнення  суми боргу з ТзОВ „Компанія „Сандра”.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін , суд визнав позовні вимоги такими, які не підлягають  задоволенню , виходячи з наступного:

Згідно із Звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за  2003 рік , на підприємстві  відповідача інваліди не  працювали.

Частиною першою ст. 19 Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Частиною першою ст. 20 Закону встановлено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Відповідно до  ст. 250 Господарського кодексу України, адміністративно-господарські  санкції  можуть бути  застосовані  до суб’єкта господарювання  протягом шести місяців  з дня виявлення  порушення, але не пізніше  як через один  рік з дня порушення  цим  суб’єктом  встановлених  законодавчими актами  правил здійснення  господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Враховуючи наведене,  суд прийшов до висновку, що  позивачем заявлено  вимоги про стягнення  адміністративно-господарських санкцій за порушення, яке  було вчинене в 2003 році, а тому  строк застосування  адміністративно-господарських  санкцій  до  даних правовідносин  вже минув.

Окрім наведеного,  відповідно до ч.2 ст.99 КАС України , для звернення  до адміністративного  суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється  річний строк,  який, якщо  не встановлено  інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися  про порушення  своїх прав, свобод чи інтересів.

Тобто, окрім строку  застосування  адміністративно-господарських санкцій, позивачем пропущено строк  на право звернення  до суду з  адміністративним  позовом.

Згідно вищезазначеного, керуючись  Законом України „ Про основи  соціальної захищеності  інвалідів в Україні”, ст.ст. 87,94,98, 99,100,158-159,160-163  КАС України, суд


                В И Р І Ш И В :У задоволенні  адміністративного позову  відмовити повністю.

Суддя                                                                                                       Довга О.І.                     


Джерело: ЄДРСР 334551
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку