open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
5/1637-9/257

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

26.12.06                                                                                           Справа№ 5/1637-9/257


       За позовом: ДПІ у Жовківському районі Львівської області,

 До відповідача: ТзОВ „Мікор”, с.Мервичі,

 про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи.

Представники       

від позивача: Тістечко Ю.Я., довіреність у справі,

від відповідача: не з‘явився.


  Суть спору:  ДПІ у Жовківському районі Львівської області звернулась до господарського суду Львівської області з позовом до ТзОВ „Мікор”, с.Мервичі, про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи.

Суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності пояснень (заперечень) відповідача щодо заявлених позовних вимог та представника відповідача у судовому засіданні, за наявними у справі матеріалами яких, на думку суду, достатньо для встановлення обставин справи і вирішення спору по суті.

З”ясовано:

Відповідач –зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності 16 жовтня 2001р. № 2939 головою Жовківської районної державної адміністрації Львівської області.

Відповідно до довідки ДПІ в порушення п.4 ст.14 Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян” від 26.12.92р. №13-92 (із змінами і доповненнями) більше року не подає декларації про доходи та документи бухгалтерської звітності.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач заборгованості по сплаті податків, зборів (обов’язкових платежів) не має.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Частиною 1 ст.238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Відповідно до ст.247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Поряд з цим, згідно із ч.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання здійснюється, зокрема, на підставі рішення господарського суду у випадку здійснення діяльності, що суперечить закону.

Згідно з ч.2 ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідачем не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової служби документів податкової звітності згідно з вимогами законодавства. Цей факт, на думку суду, свідчить про те, що відповідач, будучи суб’єктом підприємницької діяльності, не дотримується приписів законодавства щодо інформування контролюючих органів про результати власної господарської (підприємницької) діяльності, зокрема не подає у встановленому порядку та у визначені терміни податкову звітність.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог і вважає,  що позов підлягає задоволенню.

          Керуючись ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, ч.15 ст.58, ст.ст.59, 60, 238, 247 Господарського кодексу України, ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, ст.ст. 122-124,127,130,135,143,151-154,160,161,163,167 КАС України, суд, -

                                                               п о с т а н о в и в :


          1.Позов задоволити повністю.

          2.Припинити підприємницьку діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю „Мікор”, (с.Мервичі, Жовківський район, Львівська область, ЄДРПОУ 31583992).

          3.Зобов’язати  Товариство з обмеженою відповідальністю „Мікор”, (с.Мервичі, Жовківський район, Львівська область, ЄДРПОУ 31583992) подати державному реєстратору документи відповідно до ст.47 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.

          4.Постанову по справі надіслати сторонам судового процесу, державному реєстратору, обласному управлінню статистики.
Суддя                                                                                                       Данко Л.С.                     

Джерело: ЄДРСР 334544
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку