open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
3/176-11/158А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

07.12.06                                                                                           Справа№ 3/176-11/158АСуддя Сало І.А.

при секретарі Боржієвській Л.А.

ЗА ПОЗОВОМ: Державного територіально-галузевого об’єднання  „Львівська залізниця”, м.Львів

ДО ВІДПОВІДАЧА:     Відокремленого підрозділу “Держенергонагляд” у Західному регіоні, м.Львів

Про визнання та скасування акту індивідуальної дії-постанови № 55 від 12.07.2006року

                       

Представники:

Від позивача: Пастух В.І. –юрист по дов. № НЮ-1079 від 22.09.06року

Від відповідача: Кокоярчук-предст. По дов.№ 182 від 17.04.2006року  

Представникам  сторін роз’яснено права та обов’язки, встановлені ст.ст.49 та 51 КАС України


ДТГО «Львівська залізниця»звернулось з позовом до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Львівській області про визнання нечинним та скасування акту індивідуальної дії – постанови № 55 від 12.07.05.

Ухвалою суду від 14.11.2006року Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Львівській області, яка не є юридичною особою виключено з числі відповідачів,  та в якості належного відповідача залучено Відокремлений підрозділ “Держенергонагляд” у Західному регіоні,, до якого вимоги позивачем підтримано, мотивуючи тим, що акт індивідуальної дії –постанова № 55 від12.07.05р. прийнята всупереч чинного законодавства, а саме,  позивач не отримував припис Інспекції № 121 від 28.02.05р., за невиконання якого притягнутий постановою № 55 від 12.07.05р. до відповідальності, у позивача відсутній акт перевірки від 23.05.06р., перевірка здійснювалась без відома та участі його уповноваженого представника, штрафні санкції застосовані до неіснуючого суб’єкта господарської діяльності та інш.

Відокремлений підрозділ “Держенергонагляд” у Західному регіоні, позов не визнав, вважаючи  постанову № 55 від 12.07.05р. правомірною.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши сторін, судом встановлено:

Постановою Державної інспекції енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Львівській області № 55 від 12.07.05р. за  порушення  законодавства про електроенергетику, яке полягає в невиконанні припису Інспекції № 121 від 28.02.05р. на Державне підприємство „Львівська залізниця” накладений штраф.

Порушення законодавства про електроенергетику, на яке покликається Інспекція в постанові № 55 від 12.07.05р., зазначено в акті перевірки Державного підприємства „Львівська залізниця” від 23.05.06р., який підпи-саний начальником Стрийської дистанції електропостачання Кравців І.В.

Стрийська дистанція електропостачання  відповідно до ї Положення діє  на правах відокремленого підрозділу Львівської залізниці без прав юридичної особи і не є суб’єктом господарювання.

Припис Інспекції за № 121 від 28.02.05р. виданий начальнику Стрийської дистанції електропостачання Дукачу Віктора Юрієвича.

Відповідно до ч.3 ст.27 Закону України „Про електроенергетику” за пра-вопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій застосовується штраф лише щодо  суб'єктів господарської діяльності.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України  в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач, заперечуючи проти позову залізниці, не надав докази  отримання повноважним представником Львівської залізниці або направлення їй по пошті припису Державної інспекції енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Львівській області за  № 121 від 28.02.05р.

Згідно постанови Інспекції № 55 від 12.07.05р. штраф застосований до Державного підприємства „Львівська залізниця”, діяльність якого не доведена Відповідачем  на підконтрольній території Державній інспекції енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Львівській області.

Відповідачем також не надані докази здійснення перевірки Львівської залізниці, як суб’єкта господарської діяльності та енергопостачальника, а також не доведено направлення за місцем знаходження позивача акту перевірки від 23.05.06р., за результатами якої винесена постанова № 55 від 12.07.05р.

Таким чином, суд вважає недоведеним відповідачем факт правомірності постанови Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Львівській області № 55 від 12.07.05р., і визнає позов таким, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 124,129 Конституції України, ст.ст. 58-161 та ст.94 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:


1.          Позов задоволити.

2.          Визнати  нечинним та скасувати постанову Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Львівській області № 55 від 12.07.05р. з  першого дня її прийняття.

3.          На відшкодуванні судових витрат позивач не настоює.Суддя                                                                                                       Сало І.А.                     

Джерело: ЄДРСР 334502
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку