open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
У Х В А Л А

У х в а л а

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

      16 жовтня 2006 року                                                                              м.Київ

 

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі:

 

Данчука В.Г., Косенка В.Й., Лященко  Н.П.,

 

розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5, треті особи - КП “Одеське міське бюро технічної інвентаризації й реєстрації об'єктів  нерухомості”, Шоста Одеська державна нотаріальна контора, про визнання договору дарування частини домоволодіння недійсним; за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_5, треті особи - Палац одруження м. Одеси, приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_6, про визнання шлюбу недійсним, визнання заповіту недійсним та витребування майна із чужого незаконного володіння; за зустрічним позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні власністю, вселення і відшкодування моральної шкоди,

в с т а н о в и л а :

 

У лютому 1999 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4  пред'явили в суді позов до ОСОБА_5 про визнання договору дарування частини домоволодіння АДРЕСА_1 недійсним укладений між відповідачем та ОСОБА_7

ОСОБА_1 пред'явила в суді позов до ОСОБА_5 про визнання недійсним шлюбу укладеного між відповідачем та її матір'ю - ОСОБА_7; визнання недійсним заповіту ОСОБА_7, посвідченого 25 грудня 1997 року приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_6; витребування майна із незаконного володіння відповідача.

Заперечуючи проти позовів ОСОБА_5 звернувся в суд з зустрічним позовом до  ОСОБА_1, ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні власністю, вселення і відшкодування моральної шкоди.

Рішенням Малиновського районного суду м. Одеси від 6 грудня 2004 року, залишеним без зміни ухвалою апеляційного суду Одеської області від 8 червня 2005 року, позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 задоволено в повному обсязі, позовні вимоги ОСОБА_4  задоволено частково; позов ОСОБА_1 задоволено частково; у задоволенні зустрічного позову ОСОБА_5 відмовлено.

На зазначені судові рішення надійшла касаційна скарга ОСОБА_5, в якій він просить їх скасувати, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, і справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Відповідно до положень п.3 ч.1 ст. 338 ЦПК України судове рішення підлягає обов'язковому скасуванню з передачею справи на новий розгляд, якщо справу розглянуто за відсутності будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.

Як убачається з матеріалів справи, у порушення вимог ст. 172 ЦПК України (1963 року) судом першої інстанції справу розглянуто у відсутності ОСОБА_5(а.с.331). У справі відсутні будь-які дані про належне його повідомлення про час і місце слухання справи відповідно до статей 90-94 ЦПК України (1963 року).

Розглянувши справу у відсутності ОСОБА_5, суд допустив суттєву неповноту в з'ясуванні дійсних обставин справи, прав та обов'язків сторін у даних правовідносинах.

Указані порушення суду першої інстанції апеляційний суд залишив поза увагою.

За таких обставин постановлені судові рішення не можуть залишатися в силі й підлягають скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.

Керуючись статтями 332, 338 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

 

у х в а л и л а:

 

Касаційну скаргу ОСОБА_5 задовольнити.

Рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 6 грудня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 8 червня 2005 року скасувати.

Справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

            Ухвала оскарженню не підлягає. 

                                          

Судді:

В.Г.Данчук

 

В.Й.Косенко

 

Н.П.Лященко

 

Джерело: ЄДРСР 334478
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку