open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

___________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2013 р.

Справа № 821/2242/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка Херсонської області до Приватного акціонерного товариства "Буддеталькомплект" про стягнення витрат на виплату і доставку пільгових пенсій,

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка Херсонської області (далі - позивач, УПФУ) звернулось до Херсонського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства "Буддеталькомплект" (далі - відповідач, ПАТ "Буддеталькомплект"), в якому просить стягнути заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 2983,12 грн. за квітень, травень 2013 року.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що вказана заборгованість виникла у зв'язку з несплатою Приватним акціонерним товариством "Буддеталькомплект" суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій згідно направлених на адресу підприємства розрахунків за квітень, травень 2013 року. Оскільки відповідач добровільно не сплатив вказану суму витрат, тому вона підлягає стягненню в судовому порядку.

Ухвалою суду від 12.06.2013 року відкрито провадження в адміністративній справі.

В судове засідання, призначене на 09 липня 2013 року, представники сторін не з'явилися, при цьому позивач надав клопотання про розгляд справи без участі його представника.

Відповідач письмових заперечень не надав, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення з відміткою про вручення 22.06.2013 року.

Частиною 4 статті 128 КАС України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно із ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Приватне акціонерне товариство "Буддеталькомплект" зареєстровано як юридична особа 25.05.2001 року Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Судом встановлено, що ПАТ "Буддеталькомплект" використовувало працю найманих працівників, у тому числі за професіями, стаж роботи за якими зараховується до спеціального стажу, що надає право на призначення пенсії на пільгових умовах. Підставами для призначення відповідної пенсії є документи, що підтверджують спеціальний стаж: трудова книжка, а за відсутності запису у ній - уточнююча довідка, що видається підприємством, на якому працівник набув спеціальний стаж роботи. Зокрема, відповідачем підтверджено такий трудовий стаж стосовно визначеного кола його працівників. Відповідно до Розділу XV Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі по тексту - Закон № 1058-ІV) та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 (далі по тексту - Інструкція) підприємства, що підтвердили наявність у працівника спеціального трудового стажу відповідно до записів у трудових книжках або виданих уточнюючих довідок, зобов'язані відшкодовувати витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Із пп. 6.2 п.6 вказаної Інструкції вбачається, що витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

У разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники, про що зазначено в п. 6.3 вказаної Інструкції.

Відповідно до пп. 6.4 п. 6 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Як вбачається з матеріалів справи, УПФУ було направлено Приватному акціонерному товариству "Буддеталькомплект" розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а саме - 16.04.2013 року з квітня 2013 року на суму 1491,56 грн., 16.05.2013 року з травня 2013 року на суму 1491,56 грн., згідно яких загальний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсії складає 2983,12 грн.

Вказані розрахунки відповідачем у судовому або позасудовому порядку не оскаржувалися.

Згідно із пп. 6.8, п. 6 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Проте, Приватне акціонерне товариство "Буддеталькомплект" не сплатило суму витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за квітень, травень 2013 р. у сумі 2983,12 грн., що підтверджується розрахунком суми позову.

Відповідно до пп. 1 п. 2.2 розділу ІІ Положення «Про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002р. №8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 р. за N 442/6730, встановлено, що управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами актів законодавства про пенсійне забезпечення.

Згідно п. 2.4 зазначеного Положення, управління має право стягувати несплачені суми єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів з їх платників.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог УПФУ про стягнення з Приватного акціонерного товариства "Буддеталькомплект" витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 2983,12 грн.

Керуючись ст.ст. 2,12,17-19, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Буддеталькомплект" (ідентифікаційний код 05520365) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Нова Каховка витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за квітень, травень 2013 року у сумі 2983,12 грн. (дві тисячі дев'ятсот вісімдесят три гривні 12 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Дубровна В.А.

кат. 10.2

Джерело: ЄДРСР 32427412
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку