open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Провадження №2/748/390/13

Єдиний унікальний № 748/947/13-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2013 року м. Чернігів

Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого - судді: Кухти В.О.,

при секретарі: Борисенко К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рудківської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Рудківської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, в якому просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, терміном 3 (три) місяці з дня набрання рішенням законної сили, мотивуючи свої вимоги тим, що строк звернення до нотаріальної контори ним пропущений з поважних причин, оскільки про існування заповіту на його ім'я та ім'я його батька - ОСОБА_3, дізнався лише в березні 2013 року.

В судове засідання позивач не з'явився, надав заяву з проханням розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Відповідач - Рудківська сільська ради Чернігівського району Чернігівської області в судове засідання не забезпечив явку свого представника, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає.

Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності сторін, оскільки в справі достатньо матеріалів про їх права та взаємовідносини.

Дослідивши письмові докази у справі, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з представленої копії свідоцтва про смерть, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану Чернігівського міського управління юстиції 30 червня 2006 року, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, про що в Книзі реєстрації смертей 30 червня 2006 року зроблено відповідний актовий запис за № 1906 /а.с. 10/.

Судом встановлено, що після її смерті відкрилась спадщина. До спадкового майна належить сертифікат на право на земельну частку (пай), серії ЧН № 011661 на підставі рішення Чернігівської районної державної адміністрації від 29 липня 1996 року за № 330, зареєстрований 31 липня 1996 року за № 161 в книзі реєстрації сертифікатів на право земельну частку (пай), за яким ОСОБА_2 належить земельна частка (пай) в колективній власності КСГП «Воля» Рудківської сільської ради розміром 4,37 га в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) /а.с. 12-13/.

Як вбачається з представленої довідки Рудківської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, ОСОБА_2 на день смерті 26.06.2006 року була зареєстрована та проживала в АДРЕСА_1, одна /а.с.4/.

З наданої копій свідоцтва про смерть, вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3 /а.с.9/.

Згідно з повідомленням Чернігівської районної державної нотаріальної контори, спадкові справи після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 та померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 не заводились.

В судовому засіданні знайшло підтвердження, що позивач пропустив встановлений ст. 1270 ЦК України шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважних причин - оскільки не знав про наявність заповіту на його ім'я, який він знайшов лише у березні 2013 року.

Враховуючи викладене, а також те, що спір про спадщину відсутній, суд дійшов висновку, що позивачу має бути встановлений додатковий місячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213-215 ЦПК України,

ст. 1272 ЦК України, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Рудківської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 тривалістю 3 (три) місяці з дня набрання рішенням законної сили.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Чернігівської області через Чернігівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя В.О. Кухта

Джерело: ЄДРСР 31245378
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку