open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 1807/6730/12

Провадження № 2/1807/1679/12

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 грудня 2012 року Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого -судді Громова Л. В.,

при секретарі -при секретарі Волошко І. С.,

з участю представників позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Конотоп справу за позовом ОСОБА_3, представник за довіреністю ОСОБА_1 до Конотопської міської ради , треті особи : Конотопська міська державна нотаріальна контора , Відділ Держкомзему у м. Конотоп Сумської області про встановлення факту належності майна та визнання права на земельну ділянку в порядку спадкування . Ціна позову 38 287 грн. 15 коп. , -

ВСТАНОВИВ :

Позивач ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом, в якому просить встановити факт належності земельної ділянки площею 0,0823 га , розташованої в АДРЕСА_1 , ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановити факт належності ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 права на Ѕ частини земельної ділянки загальною площею 0,0823 га , розташованої в АДРЕСА_1 . Також , просить визнати за ним право на Ѕ частини земельної ділянки загальною площею 0,0823 га , розташованої в АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_5 Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Конотоп померла його мати - ОСОБА_4 . Після її смерті відкрилася спадщина . Спадкоємцями після її смерті був він та його сестра ОСОБА_5 Спадщину прийняли та отримали свідоцтво про право на спадщину на спадкове майно: житловий будинок з надвірними будивлями в АДРЕСА_1. Також, до складу спадкового майна входила і земельна ділянка площею 0,0823 га , яка була приватизована матір»ю на підставі рішення Конотопської міської ради від 06.03.1993 р. № 69. Хоча мати так і не отримала державного акту на земельну ділянку, вона належала їй і входила до складу спадщини, і вони з сестрою фактично успадкували по Ѕ частині земельної ділянки . Не отримавши державного акту , його сестра ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Він є єдиним спадкоємцем після смерті сестри. Спадщину після її смерті прийняв і отримав свідоцтво про право на спадщину на частину спадкового майна . В нотаріальній конторі йому відмовляють в оформленні земельної ділянки , так як відсутній Державний акт на землю. Він звернувся до Конотопської міської ради з заявою про переведення на його ім»я земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення Державного акту . Рішенням Конотопської міської ради від 25.07.2012 року погоджено перехід до нього Ѕ частини земельної ділянки від померлої ОСОБА_4 А питання оформлення частини земельної ділянки , належної сестрі , необхідно вирішувати в судовому порядку . За таких обставин йому необхідно встановити факт належності земельної ділянки померлій матері та визнати за ним право на спадкове майно , тому і звернувся до суду з позовом.

Представники позивача ОСОБА_1 , ОСОБА_2 позовні вимоги підтримують .

Відповідач : Конотопська міська рада надали заяву про розгляд справи без участі їх представників , проти позову не заперечують , покладаються на розсуд суду.

Треті особи : Конотопська міська державна нотаріальна контора та Відділ Держкомзему у м. Конотоп Сумської області надали заяви про розгляд справи без участі їх представників , проти позову не заперечують .

Суд , заслухавши представників позивача , дослідивши матеріали справи, вважає що позов підлягає задоволенню.

Згідно свідоцтва про смерть , ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6)

В свідоцтві про народження ОСОБА_3 та ОСОБА_5 матір»ю вказана ОСОБА_4 .(а.с.7,8 ).

З витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища вбачається, що ОСОБА_5 змінила прізвище на ОСОБА_5 ( а.с.9)

Відповідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 09 грудня 2004 року, спадкоємицею ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , на Ѕ частину спадкового майна є її дочка ОСОБА_5( а.с. 11)

Згідно свідоцтва про смерть , ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.12)

Відповідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 31 травня 2012 року, спадкоємцем ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 є її рідний брат ОСОБА_3 ( а.с. 13)

Рішенням Конотопської міської ради від 25 липня 2012 року погоджено перехід до ОСОБА_3 Ѕ частини земельної ділянки від померлої ОСОБА_4( а.с.16)

З повідомлення Конотопської міської державної нотаріальної контори № 2004/01-16 від 06.12.2012 р. вбачається, що після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 за р. № № 1-3023,1-3025, 1-3026, 1-3028 були видані свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1 та на грошові внески на ім»я дочки померлої ОСОБА_5 та сина померлої ОСОБА_3 по Ѕ частці кожному. Після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 до Конотопської міської державної нотаріальної контори заяв про відмову від спадщини не надходило, спадкова справа не заводилася.

Таким чином , у судовому засіданні знайшло підтвердження вимог , з якими звернувся до суду позивач ОСОБА_3

Керуючись ст.ст. 328, 392, 1261 ЦК України, ч. 2 ст. 256 , 10, 60 , 212 ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Встановити факт , що земельна ділянка загальною площею 0,0823 га , розташована в АДРЕСА_1 належить ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1

Встановити факт , що Ѕ частини земельної ділянки загальною площею 0,0823 га , яка розташована в АДРЕСА_1 належить ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Визнати за ОСОБА_3 право на Ѕ частини земельної ділянки площею 0,0823 га , яка розташована в АДРЕСА_1 після ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в порядку спадкування за законом.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області через Конотопський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення

Суддя Громова Л. В.

Джерело: ЄДРСР 28253366
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку