open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 0101/5849/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2012 року Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим, в складі:

головуючого - судді Хотянової В.В.

при секретарі - Дороніної Т.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Алушті АР Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Свої вимоги мотивує тим, що 05 липня 1997 року було зареєстровано шлюб з відповідачем. Від шлюбу сторони мають двох неповнолітніх дітей. Спільне життя з відповідачем не склалася по причині постійних конфліктів на побутовій почві і обопільного небажання шукати компроміси. З вересня 2006 року шлюбні відносини між сторонами припинені, спільне господарство не ведеться. Подальша сімейне життя і збереження сім'ї неможливо. Також позивач вказує, що в даний час створив нову сім'ю. Спору стосовно розподілу майна не має. Просить суд розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 05 липня 1997 року відділом реєстрації актів цивільного стану Алуштинського міського управління юстиції АР Крим, актовий запис № 96.

У судове засідання позивач не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутністю та свої позовні вимоги підтримує.

Відповідач у судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про причини неявки суду не повідомила.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Матеріалами справи встановлено, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 був укладений шлюб, зареєстрований 05 липня 1997 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Алуштинського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, актовий запис № 96 (а.с. 4).

Шлюбно-сімейні стосунки між сторонами не склалися, сторони припинили подружні стосунки та ведення сумісного господарства з 2006 року, проживають окремо за різними адресами. Втратилося взаєморозуміння та почуття кохання один до одного. Спору стосовно розподілу майна між сторонами не має.

З'ясувавши фактичні взаємостосунки між подружжям і дійсні причини позову про розірвання шлюбу, суд вважає, що подальше сумісне життя сторін і збереження між ними шлюбу неможливі і суперечать їх інтересам.

Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб - це сімейний союз, при цьому слово "сімейний" засвідчує, що шлюб створює сім'ю, а слово "союз", підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Позивач скористувався даним правом та звернувся до суду з цим позовом і наполягає на розірванні шлюбу, на примирення не згоден, бо фактично сімейні стосунки припинені.

Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, а позивач не має наміру зберегти шлюб з відповідачем.

Суд вважає що причини, які спонукають позивача наполягати на розірванні шлюбу, є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б їх інтересам, що має істотне значення, внаслідок чого позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 112 Сімейного Кодексу України, суд дійшов висновку, що шлюб між сторонами слід розірвати.

На підставі ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 57-61, 88, 209, 212- 215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 про розірвання шлюбу -задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 05 липня 1997 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Алуштинського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, актовий запис № 96.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Алуштинський міський суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Алуштинського

міського суду В.В.Хотянова

Джерело: ЄДРСР 28219322
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу