open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 111/5326/2012

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2012 року смт Красногвардійське

Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого - судді Проскурні С.М.

секретаря - Грабовенко К.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Красногвардійське цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА _1 23 листопада 2012 року звернулася до суду із заявою, в якій просила встановити факт родинних відносин з ОСОБА_2, померлим ІНФОРМАЦІЯ_2, який є її батьком.

Вимоги мотивовані незбіганням по батькові заявниці у свідоцтві про її народження, з іменем батька у свідоцтві про його смерть.

У судове засідання заявниця та заінтересована особа ОСОБА_3, повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не з'явились, заявниця просила розглядати справу за її відсутності, надавши відповідну письмову заяву до канцелярії суду.

Заявлені вимоги ОСОБА_1 підтримала, просила заяву задовольнити.

Відповідно до положень частини другої статті 158 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Згідно з частиною другою статті 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2, про що в Книзі реєстрації смертей виконавчим комітетом Краснознам'янської сільської ради Красногвардійського району АР Крим зроблено відповідний актовий запис за № 31.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина. Спадкоємцями за законом є заявниця ОСОБА_1 та заінтересована особа -її мати ОСОБА_3.

З поданої до суду заяви вбачається, що у видачі свідоцтва про право на спадщину в нотаріальній конторі ОСОБА_1 було відмовлено через наявність розбіжностей в правовстановлюючих документах у зазначенні імені спадкодавця. В паспорті громадянина України та свідоцтві про смерть ОСОБА_2 його ім'я зазначено ОСОБА_2, а у свідоцтві про народження заявниці ім'я батька вказано як ОСОБА_2, відповідно її по батькові -ОСОБА_1.

Відповідно до пункту першого частини першої статті 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Як зазначено заявницею в заяві, різне написання імені її батька в свідоцтві про його смерть та свідоцтві про народження заявниці, перешкоджають отримати спадщину.

Прізвище заявниці та померлого ОСОБА_2 однакове. Дата та місце народження ОСОБА_1 співпадають у свідоцтві про її народження та у паспорті громадянки України. Місце проживання заявниці, зареєстроване у встановленому законом порядку, співпадає з місцем реєстрації та місцем смерті ОСОБА_2, що підтверджується даними паспортів та свідоцтва про смерть останнього. Рішенням Красногвардійського районного суду від 05.11.2003 року, яке набрало законної сили, встановлений факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, як дочки з матір'ю.

Відповідно до положень частини третьої статті 61 ЦПК України обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких бере участь та сама особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Отже, на підставі наданих та оцінених у сукупності доказів, суд дійшов висновку, що заявниця ОСОБА_1 є дочкою ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.

Встановлення факту родинних відносин має для заявниці юридичне значення, оскільки надає можливість для реалізації свого права на отримання спадщини.

Керуючись статтями 60, 61, 158, 169, 197, 235, 256, 259 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка міста Андижан, є дочкою ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Красногвардійський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання його копії.

Суддя С.М. Проскурня

Джерело: ЄДРСР 28219317
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте будь-ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку