open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2/0544/2876/2012

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

13 листопада 2012 року м. Слов'янськ

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючий суддя Мінаєв І.М.

при секретарі судового засідання Копійко Г.С.

за участю: позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання № 2 Слов'янського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

В С Т А Н О В И В :

18.09.2012 року ОСОБА_1 звернувся до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області з позовом про розірвання шлюбу з відповідачем ОСОБА_2, обґрунтувавши свої вимоги тим, що вони з відповідачем перебувають у зареєстрованому шлюбі з 14.03.2008 року, від шлюбу мають малолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на теперішній час мешкає разом з відповідачем, та надалі буде мешкати з матір'ю. Подружнє життя у позивача з відповідачем не склалося, оскільки між ними виникли суттєві взаємонепорозуміння та різні погляди на життя, відсутні спільні інтереси, зникли почуття, підтримка та допомога, почали часто виникати сварки та скандали, відповідач забрала дитину та переїхала жити до своєї матері, спільне господарство не ведеться, родина фактично розпалася. Примирення, подальше сумісне проживання та збереження шлюбу неможливі, спору про розподіл спільного майна немає. Позивач просить розірвати шлюб.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, наполягав на їх задоволенні, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, додатково пояснив, що суд надавав строк для примирення, але воно не відбулося.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову, прохала надати строк для примирення. Про наступні судові засідання була повідомлена про час та місце розгляду справи, в судове засідання повторно не з'явилася, суд зі згоди позивача вважає можливим ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені наступні факти та відповідні до них правовідносини.

14.03.2008 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану по м.Слов'янську Слов'янського міськрайонного управління юстиції у Донецької області був зареєстрований шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 (актовий запис № 79 від 14.03.2008 року). (а. с. 6)

Від шлюбу позивач та відповідач мають малолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. (а. с. 13)

Відповідач разом з донькою мешкають окремо від позивача.

Шлюбні відносини між подружжям припинені з листопада 2008 року, спільне господарство не ведеться, примирення неможливе.

Сторони втратили повагу один до одного та сумісне життя в подальшому та збереження сім'ї є недоцільним, сімейні відносини припинені, судом надавався строк для примирення, але примирення між ними не відбулося. Спору про поділ сумісного майна та місце проживання малолітньої доньки ОСОБА_3 немає.

Згідно зі ст. 24 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Враховуючи ступінь конфліктних відносин та причини припинення шлюбних відносин, суд вважає, що вживати додаткових заходів щодо примирення подружжя не доцільно, оскільки це буде суперечити моральним засадам суспільства.

З'ясувавши обставини справи, з урахуванням фактичних взаємин подружжя, мотивів та причин розлучення, суд дійшов висновку про те, що позов в частині розірвання шлюбу підлягає задоволенню, оскільки почуттів взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки у родині немає, тобто морально-правові основи шлюбу відсутні, заходи щодо примирення подружжя та збереження родини не дали позитивного результату.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України, понесені позивачем витрати по сплаті судового збору в сумі 107,30 грн. підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 110-112 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, 82, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу -задовольнити.

Розірвати шлюб, укладений 14 березня 2008 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану по м.Слов'янську Слов'янського міськрайонного управління юстиції у Донецької області між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 (актовий запис № 79 від 14.03.2008 року).

Малолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити на вихованні у матері ОСОБА_2.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в сумі 107,30 грн. (сто сім грн. 30 коп.).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення складено та підписано у нарадчій кімнаті у єдиному екземплярі.

Суддя

Слов'янського міськрайонного І.М. Мінаєв

Джерело: ЄДРСР 27398411
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте будь-ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку