open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа 2/0544/3303/2012

У Х В А Л А

Іменем України

12 листопада 2012 року м. Слов'янськ

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі :

головуючий суддя Мінаєв І.М.

при секретарі Копійко Г.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго»до ОСОБА_1 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електроенергією,

В С Т А Н О В И В :

В провадження Слов'янського міськрайонного суду надійшла цивільна справа за позовом публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго»до ОСОБА_1 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електроенергією.

Розгляд справи було призначено на 08.11.2012р. о 10 годині 20 хвилин.

Позивач був належним чином відповідно до ст.ст.74-76 ЦПК України повідомлений про час та місце розгляду справи, у судове засідання 08.11.2012р. не з'явився, заяву про розгляд справи за його відсутності не надав.

Розгляд справи було відкладено через неявку позивача до 12.11.2012р. до 13.40 год., але позивач або його представник у судове засідання повторно не з'явилися, заяву про розгляд справи за їх відсутності суду не надали.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду, оскільки не порушує права та обов'язки інших осіб.

Відповідно до ст.207 ч.1 п.3 ЦПК України у редакції Закону від 07.07.2010р. суд залишає без розгляду позовну заяву, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності. Тобто, законом не вказано про врахування поважності причин повторної неявки позивача, зазначені зміни до законодавства внесені з метою недопущення зловживання особами, які беруть участь у справі, своїми процесуальними правами.

Таке положення закону пов'язане із дотриманням судом розумних строків розгляду справи, що є вимогою ст.157 ЦПК України та ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року.

Отже, згідно із вимогами ЦПК України суд не повинен з'ясовувати причини повторної неявки належним чином повідомленого позивача в судове засідання і це не може бути підставою для скасування постановленої ним ухвали про залишення заяви без розгляду.

Судом встановлено, що позивач по справі був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи на 08.11.2012р., 12.11.2012р., але у судове засідання не з'явився, заяви про розгляд справи за його відсутності суду не надав.

Причини неявки позивача в судові засідання суд не визнає поважними. Судом враховується інформаційний лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18.01.2012р., згідно якого суд відкладає розгляд справи лише у разі першої неявки в судове засідання належним чином повідомленого позивача без поважних причин. При повторній неявці належним чином повідомленого позивача, від якого не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає заяву без розгляду, тобто законодавець не передбачив врахування судом поважності причин при повторній неявці позивача до суду.

При цьому за позивачем зберігається право на повторне звернення до суду у разі усунення обставин, що були підставою залишення позову без розгляду.

Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст.207 ЦПК України,

У Х В А Л И В :

Позовну заяву публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго»до ОСОБА_1 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електроенергією,- залишити без розгляду.

Роз'яснити публічному акціонерному товариству «ДТЕК Донецькобленерго»право на повторне звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення позову без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Слов'янський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Особи, які брали участь у розгляді справи, але не були присутні під час проголошення ухвали, мають право подати апеляційну скаргу протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя І.М. Мінаєв

Джерело: ЄДРСР 27398398
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте будь-ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку