open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 2403/2196/12

Провадження № 2-а/2403/68/12

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.10.2012 Глибоцький районний суд Чернiвецької областi

в складi: головуючого судді Цуренка В.А.

секретар судового засідання Оршевська С.М.

розглянувши у вiдкритому судовому засiданнi в смт. Глибока справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до дільничної виборчої комісії № 730087 одномандатного виборчого округу № 203 с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області, третя особи: відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Глибоцької РДА Чернівецької області про уточнення списків виборців,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до ВК № 730087 одномандатного виборчого округу № 203 с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області, третя особа: відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Глибоцької РДА Чернівецької області про зобов'язання включити в списки виборців, посилаючись на те, що він зареєстрований в с. Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. Дана адреса місця його реєстрації відноситься до виборчої дільниці № 730385 одномандатного виборчого округу № 202, що розташована по вул. Майданівська, 11 Б в с. Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. Однак протягом останніх трьох місяців він знаходиться на стаціонарному лікуванні в Молодійському міжрайонному протитурбекульозному диспансеру, що знаходиться в с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області. Тому реалізувати своє виборче право не має можливості, оскільки не включений в список виборців. Звернувшись до ВК № 730087 одномандатного виборчого округу № 203 с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області з проханням включити його в список виборців, отримав відмову. Просить суд зобов'язати дільничну виборчу комісію включити його в список виборців.

В судове засiдання представник позивача ОСОБА_2 не з'явився, проте подав суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує повністю і просить суд позовні вимоги задовольнити.

Представник відповідача ВК № 730087 одномандатного виборчого округу № 203 с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області та представник третьої особи: відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Глибоцької РДА Чернівецької О.Ф. Іонець в судове засідання не з'явилися, однак від них до суду надійшли заяви в яких зазначають, що вимоги позивачки визнають, проти задоволення адміністративного позову не заперечують, а також просять розглянути справи у їх відсутність.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача та дослiдивши письмовi матерiали справи, дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Так, судом встановлено, що позивач зареєстрований в с. Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області, однак протягом останніх трьох місяців знаходиться на стаціонарному лікуванні в Молодійському міжрайонному протитуберкульозному диспансеру, що знаходиться в с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області.

Відповідно до довідки виданою Молодійською сільською радою Глибоцького району Чернівецької області за № 2261 від 22 жовтня 2012 року, ОСОБА_1 на даний час тимчасово проживає в с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області.

Рішенням ВК № 730087 одномандатного виборчого округу № 203 с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області, підтверджується, що ОСОБА_1 було відмовлено у внесені змін до списків виборців.

Згідно ст. 70 Конституції України право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцять років.

Як вбачається з ч. 2 ст. 24 Конституції України не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Відповідно до ч.2 ст. 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України» підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

Згідно ч.1 ст. 8 Закону України «Про державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса його житла або місця перебування чи інша адреса, що замінює адресу житла виборця, яка є підставою для віднесення виборця до відповідної виборчої дільниці.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позивач через свій стан здоров'я, знаходячись в протитуберкульозному диспансері закритого типу та у зв'язку із місцем свого фактичного проживання не може взяти участь у виборах, що є порушенням його конституційного виборчого права.

На пiдставi викладеного ст. 70 Конституції України, ст.ст. 1-6, 39 Закону України «Про вибори народних депутатів України», керуючись ст.ст. 9-12, 17, 18, 86, 158-163, 167, 173 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Зобов'язати дільничну виборчу комісію № 730087 одномандатного виборчого округу № 203 с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області тимчасово включити в список виборців ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, мешканця с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області, виключивши його із списку виборців на виборчій дільниці № 730385 одномандатного округу № 202, що розташована за адресою: вул. Майданівська, 11 Б с. Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області.

На підставі ч. 6 ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Глибоцький районний суд Чернівецької області шляхом подачі протягом двох днів з дня її проголошення апеляційної скарги.

СУДДЯ:

Джерело: ЄДРСР 27398328
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте будь-ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку