open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 3-5644/12 (2609/16393/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 липня 2012 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Онищенко І.Л., за участю прокурора Алєксєєва В.В., представника КРМ Келеберденка В.В., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Київської регіональної митниці, у відношенні громадянина ОСОБА_2 (ОСОБА_2), АДРЕСА_1, про порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України.

встановив:

29.05.2012 в зоні митного контролю відділу митного оформлення №1 митного поста "Київ-cпеціалізований" Київської регіональної митниці ДПСЗ "EMS''(м. Київ, пл. Вокзальна 3), до митного огляду було подано міжнародне поштове відправлення, яке переміщувалося з США в Україну за міжнародною поштовою митною декларацією типу СР 72 СР 449478715 US/ EG558991342US/ 8083.

Згідно даних зазначених у вказаній митній декларації:

- відправником посилки є громадянин ОСОБА_2 (ОСОБА_2), АДРЕСА_1,

- одержувачем посилки є громадянка ОСОБА_3, АДРЕСА_2.

В митній декларації, яка є підставою для переміщення через митний кордон України, в графі "найменування та опис вкладення" відправник зазначив, що вкладення являє собою: «фотоальбом, бритва, іграшка-курка»

Відправник товару при заповненні міжнародної декларації адресного ярлику СР 72 СР 449478715 US/ EG558991342US/ 8083 підписом завірив, що інформація зазначена в даній митній декларації відповідає дійсності.

Проте, під час проведення митного огляду даної посилки виявлено, що серед заявлених речей знаходиться: незаявлений в митній декларації новий, в фабричній упаковці ноутбук «DELL INSPIRION»в кількості 1 шт., про що відправником посилки не було зазначено в міжнародній поштовій митній декларації.

Таким чином, відправник міжнародного поштового відправлення, яке переміщувалося з США в Україну за митною декларацією /адресному ярлику СР 72 СР 449478715 US/ EG558991342US/ 8083 не заявив за встановленою формою точних відомостей відносно найменування товару.

Тобто, у діях громадянина громадянин ОСОБА_2 (ОСОБА_2), наявні ознаки порушення митних правил передбачені ст. 472 Митного кодексу України, а саме: недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Відповідно до службової записки відділу митних платежів № 11-30/1120 від 03.07.12 загальна вартість предмету правопорушення -новий, в фабричній упаковці ноутбук «DELL INSPIRION»в кількості 1 шт. становить 3196, 84 грн.

Предмет правопорушення вилучено, передано на відповідальне зберігання на склад митниці м. Київ, бул. І.Лепсе 8а.

Прокурор у судовому засіданні просив застосувати конфіскацію предметів порушення митних правил.

Представник КРМ у судовому засіданні просив застосувати конфіскацію безпосередніх предметів порушення митних правил.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання не зявилась, хоча про день, час та місце розгляду справи належним чином повідомлена (а.с. 14).

Відповідно ст. 472 МК України недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто нез'явлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України,- тягне за особою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.

Суд, заслухавши думку прокурора, представника КРМ, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що у діях громадянина ОСОБА_2, вбачається склад правопорушення, який передбачений статтею 472 МК України, оскільки було вчинено дії, спрямовані на недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто нез'явлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари.

Враховуючи особу порушника, характер вчиненого правопорушення, останнього слід притягнути до адміністративної відповідальності, виходячи з вимог статті 472 МК України застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості з конфіскацією на користь держави предмету правопорушення.

Керуючись ст.ст. 473, 527 Митного кодексу України,-

п о с т а н о в и в:

ОСОБА _2 (ОСОБА_2) визнати винним у вчинені правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 3196 (три тисячі сто дев'яносто шість) гривень 84 коп. з конфіскацією в дохід держави безпосередніх предметів правопорушення - ноутбук «DELL INSPIRION»- 1 шт., що вилучені КРМ згідно протоколу № 0808/10000/12 про порушення митних правил від 19 червня 2012 року.

На постанову може бути подана апеляційна скарга та протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови через Солом'янський районний суд м. Києва.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя І.Л. Онищенко

Джерело: ЄДРСР 25172677
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку