open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
17/5262

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

_________________________________________________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"30" жовтня 2006 р.

Справа № 17/5262


Розглянувши справу за позовом: Приватного підприємства „Кармелюк” , с.Колибаївка Кам’янець-Подільського району Хмельницької області

До Хмельницького комунального підприємства „Агротехсервіс-Поділля”, м.Хмельницький

про визнання права власності на не житлове приміщення складу площею 755 кв.м. , яке знаходиться за адресою : с.Петрівське Дунаєвецького району , вул.Кошового, 35

суддя В.В.Димбовський

представники сторін :

від позивача : не з’явився

від відповідача: Клименко А.В. - ліквідатор


Суть спору: Позивач в своєму позові просить визнати за Приватним підприємством „Кармелюк”, с.Колибаївка Кам’янець-Подільського району Хмельницької області право власності на нежитлове приміщення складу площею 755 кв.м. , яке знаходиться за адресою : с.Петрівське Дунаєвецького району , вул.Кошового, 35 . Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що на підставі біржового договору купівлі-продажу нерухомості №1803 від 23.08.2006 року позивач придбав у відповідача нежитлове приміщення складу площею 755 кв.м. , яке знаходиться за адресою : с.Петрівське Дунаєвецького району , вул.Кошового, 35 .

Повноважний представник позивача в судове засідання не з’явився , але в судовому засіданні 25.09.2006 року позовні вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні.

Ліквідатор в судове засідання з’явився, не заперечує щодо визнання права власності на придбане майно для ПП „Кармелюк” .


Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та давши їм оцінку в сукупності, суд прийшов до висновку, що позов не обґрунтований, а тому задоволенню не підлягає з наступних підстав:

23.08.2006 року позивач - Приватне підприємство „Кармелюк”, с.Колибаївка Кам’янець-Подільського району Хмельницької області придбало у відповідача – Хмельницького комунального підприємства „Агротехсервіс-Поділля”, м.Хмельницький

на підставі біржового договору купівлі-продажу нерухомого майна нежитлове приміщення складу площею 755 кв.м. , яке знаходиться за адресою : с.Петрівське Дунаєвецького району , вул.Кошового, 35 .

Відповідно до положень ст.16 Цивільного кодексу України та ст.ст.1,2 Господарського процесуального кодексу України особа звертається до суду за захистом порушеного права.

Статтею 392 Цивільного кодексу України встановлено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Зазначеною статтею встановлено вичерпний перелік підстав для звернення особи з зазначеним позовом.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач не заперечує щодо визнання права власності за ПП „Кармелюк” на нежитлове приміщення складу площею 755 кв.м. , яке знаходиться за адресою : с.Петрівське Дунаєвецького району , вул.Кошового, 35 .

Позивач не надав жодного доказу наявність хоча б однієї із зазначених обставин.

Також позивачем при зверненні до суду не враховано момент набуття права власності за договором визначений статтею 334 Цивільного кодексу України. Як вбачається з матеріалів справи, договір №1803 від 23.08.2006 року не був нотаріально посвідчене ний .

Під час розгляду справи суд прийшов до висновку , що даний позов не пов’язаний з захистом порушеного права власності .

Отже з наведених позивачем підстав позов до відповідача задоволений бути не може.

Судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 82–85 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст.334, 392 Цивільного кодексу України ,-


в и р і ш и в :


В позові Приватного підприємства „Кармелюк” , с.Колибаївка Кам’янець-Подільського району Хмельницької області до Хмельницького комунального підприємства „Агротехсервіс-Поділля”, м.Хмельницький про визнання права власності на нежитлове приміщення складу площею 755 кв.м. , яке знаходиться за адресою : с.Петрівське Дунаєвецького району , вул.Кошового, 35 відмовити .

Суддя В.В. Димбовський

Джерело: ЄДРСР 221638
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку