open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
КОПІЯ

Справа № 0307/210/2012

                                                                                Провадження № 1/0307/20/2012

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

смт. Локачі 19 березня 2012 року.

Локачинський районний суд під головуванням - судді Корнелюка В. С.,

за участю: секретаря –Гупалик А.С.,

прокурора –Бурка О.М.,

захисника –ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Локачі

справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Любитів Ковельського району та жительки АДРЕСА_1, українки, громадянки України, з повною вищою освітою, одруженої, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, працюючої вчителем Заячицівської ЗОШ І-ІІ ступеня, несудимої, у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України,

в с т а н о в и в :

          

          ОСОБА _2, обіймаючи посаду голови Заячицівської сільської територіальної виборчої комісії з виборів депутатів, являючись службовою особою, з метою привласнення та розтрати бюджетних коштів, які були виділені на дільницю для преміювання всіх (13) членів комісії, діючи умисно з корисливих мотивів та в інтересах третіх осіб, приховала цей факт від 12 членів комісії та без їх відома та згоди вирішила питання розподілу цих коштів.

          Так, 2 листопада 2010 року вона виготовила звідомо фіктивні рішення про те, що питання розподілу коштів було прийнято на засіданні комісії 02.11.2010 року за участтю 12 членів комісії, а також підробила підпис секретаря ОСОБА_4 Цього ж дня вона передала бухгалтеру виборчої комісії ОСОБА_3 витяг з фіктивного протоколу засідання Заячицівської сільської територіальної виборчої комісії для видачі його в управління державного казначейства з метою отримання зазначених коштів. Після цього ОСОБА_3 на підставі підробленого витягу протоколу № 8 від 02.11.2010 року засідання Заячицівської сільської територіальної виборчої комісії отримала у Локачинському відділенні "Приватбанку" кошти на преміювання членів зазначеної дільниці в сумі 1617, 88 грн. Зазначені кошти вона без відома 12 членів комісії розділила між собою і бухгалтером ОСОБА_3 по 808.94 грн., після державних відрахувань вони отримали по 674, 45 грн.

          Вищенаведене обвинувачення підтверджується такими доказами, дослідженими у судовому засіданні.

          Показаннями підсудної ОСОБА_2, яка свою вину у вчиненні злочинів визнала повністю та показала, що вона працювала на посаді голови Заячицівської сільської територіальної виборчої комісії з виборів депутатів Верховної Ради України, Автономної республіки Крим, місцевиїх рад та сільських, селищних міських голів 31.10.2010 року і здійснювала адміністративно - розпорядчі та адміністративно - господарські повноваження з організації проведення виборчого процесу, тобто являлась службовою особою.

          Оскільки вона під час виборчого процесу виконувала значний обсяг роботи, а отримала незначну суму, лише 200 грн. як і інші члени комісії, які мали значно менший обсяг роботи, вона 2 листопада 2010 року навмисно приховала перед 12 членами виборчої комісії факт виділення бюджетних коштів для преміювання та виготовила завідомо фіктивне рішення про те, що питання розподілу коштів було прийнято на засіданні комісії 02.11.2010 року за участтю 12 членів комісії, а також підробила підпис секретаря ОСОБА_4 Цього ж дня вона передала бухгалтеру виборчої комісії ОСОБА_3 витяг з фіктивного протоколу засідання Заячицівської сільської територіальної виборчої комісії для видачі його в управління державного казначейства з метою отримання зазначених коштів. ОСОБА_3 на підставі підробленого витягу протоколу № 8 від 02.11.2010 року засідання Заячицівської сільської територіальної виборчої комісії отримала у Локачинському відділенні "Приватбанку" кошти в сумі 1617, 88 грн. Зазначені кошти вона без відома 12 членів комісії розділила між собою і бухгалтером ОСОБА_3 по 808.94 грн., після державних відрахувань вони отримали по 674, 45 грн.

          Просить звільнити її від кримінальної відповідальності відповідно до Закону про амністію, позаяк має на утриманні двоє дітей, яким не виповнилося 18 років.

Показання підсудної відповідають фактичним обставинам справи і нею не оспорюються.

Таким чином, суд вважає, що вина підсудної у розтраті, заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, та у службовому підробленні, тобто в складанні і видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, при дослідженні доказів у порядку ст.ст. 299 ч.3, 301-1 КПК України, доведена повністю, і вона повинна нести відповідальність за ч.2 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України.

Обставинами, що пом'якшують покарання підсудної, є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування збитків. Ці обставини підтверджуються визнанням нею своєї провини, висловлюванням жалю з приводу скоєного.

Обставин , які б обтяжували покарання підсудної, суд не вбачає.

Призначаючи покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів, які відносяться до категорії злочинів невеликої та середньої тяжкості, обставини їх вчинення, обставини, що пом’якшують та відсутність обставин, які обтяжують покарання, особу підсудної, яка характеризується виключно позитивно, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, а тому, суд вважає, що підсудній слід обрати покарання необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів у вигляді позбавлення волі, але із звільненням від відбування покарання з випробуванням, оскільки її виправлення можливе без відбування покарання, застосувавши до основного покарання ст. 75 КК України та за наявності кількох обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, з урахуванням особи винної, не призначати додаткового покарання відповідно до ч.2 ст. 69 КК України.

Судові витрати в сумі 450,24 грн. за проведення судово-почеркознавчих експертиз стягнути з підсудної.

Питання про речові докази необхідно вирішити відповідно до ст. 81 КПК України.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд,

з а с у д и в :

ОСОБА _2 визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 КК України, призначивши покарання:

- за ч.2 ст.191 КК України – 1 (один) рік позбавлення волі та не призначати обов'язкове додаткове покарання на підставі ч. 2 ст. 69 КК України.

- за ч.1 ст.366 КК України –1 (один) рік обмеження волі та не призначати обов'язкове додаткове покарання на підставі ч. 2 ст. 69 КК України.

Відповідно до ст. 70 КК України остаточне покарання визначити шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді 1 (одного) року позбавлення волі та не призначати обов'язкове додаткове покарання на підставі ч. 2 ст. 69 КК України.

На підставі ст.ст. 75, 76 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі, якщо вона протягом одного року не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов’язки: повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання, роботи, періодично з’являтись для реєстрації в ці органи.

На підставі п «в »ст. 1, ст. 6 Закону України «Про амністію у 2011 році»від 08.07.2011 року № 3680-VI звільнити ОСОБА_2 від призначеного покарання.

Речові докази –протоколи, рішення, витяги з рішень, розрахунково - платіжні відомості, меморіальні ордери, відомості на виплату грошей, видаткові касові ордери, договори, акти передачі матеріальних цінностей, заяви на видачу готівки та перерахування коштів, накладні Заячицівської сільської територіальної виборчої комісії, залишити в справі.

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати в сумі 450,24 грн. за проведення судово-почеркознавчих експертиз на користь держави.

          Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду Волинської області через Локачинський районний суд протягом 15 діб з моменту проголошення.

Головуючий /підпис/

Оригіналу відповідає

Суддя Локачинського районного суду В. С. Корнелюк

Джерело: ЄДРСР 22120908
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте будь-ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку