open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
УКРАЇНА

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22а-1640/2006 р. Головуючий у першій інстанції: суддя Бжассо Н.В.

Доповідач: суддя Сегеда С.М.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2.6 .вересня 2005 року Колегія суддів судової палати у цивільних справах

апеляційного суду Одеської області у складі:

головуючого - Сегеди С.М.,

суддів - Виноградової Л.Є.,

Гайворонського С.П.,

при секретарі - Шкрабак В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою головного лікаря санаторію МНС України "Одеський" Чернова Володимира Леонідовича по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до головного лікаря санаторію салют МНС України "Одеський", треті особи: Командувач військ Південного оперативного командування Збройних Сил України Свіда І.Ю., енергетична компанія "Одесаобленерго" про визнання протиправним рішення про відключення будинку від електропостачання,

ВСТАНОВИЛА:

21 липня 2006 року ОСОБА_1. звернувся до Київського районного суду м. Одеси з вищезазначеним адміністративним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він з членами своєї сім'ї, як і ще 29 сімей мешкають в будинку санаторію, який був з 2001 року був переведений у гарнізонний гуртожиток. Але у зв'язку з тим, що не був розроблений механізм сплати витрат за користування електроенергією та водою, головний лікар санаторію Чернов В.Л. став зловживати своїми обов'язками, ігнорує наявність у кожній квартирі електролічильників, не приймає плату за електроенергію від мешканців кожної квартири, а вимагає оплати тільки за енергоспоживання по лічильнику всього будинку. На підставі рішення зборів трудового колективу санаторію з 06 липня 2005 року кожної доби відключав електроенергію по 12 годин. 18 травня 2006 року всі мешканці були попереджені про повне відключення електроенергії від будинку, а 20 червня 2006 року таке відключення відбулося. Формальною підставою для цього були два рішення загальних зборів трудового колективу санаторію МНС "Одеський", від 12.05.2006 року, та 12.06.2006 року.

Посилаючись на викладені обставини, а також на те, що всі мешканці будинку, у тому числі інваліди, діти, вагітні жінки залишились без електропостачання, чим порушуються їх права на нормальний рівень життя і побуту, позивач просив визнати дії головного лікаря санаторію МНС "Одеський" по відключенню будинку від електропостачання неправомірними з зобов'язанням його укласти договори з Південним РЕМ ВАТ "Одесаобленерго" та АТ "Інфоксводоканал" на виділення будівлі НОМЕР_1 як окремої одиниці для обліку та стягнення електроенергії, та укласти договори з мешканцями гуртожитку на енергопостачання.

Відповідач позовні вимоги не визнав, посилаючись на те, що приміщення, в якому мешкає позивач не являється житловим, гуртожитком його в установленому порядку також ніхто не визнав, на балансі воно значиться як "Лікувальний корпус котельня", інвентаризаційний номер НОМЕР_1. Мешканці цієї будівлі самостійне* встановили електролічильники, не погодивши це питання з керівництвом санаторію і ВАТ "Одесаобленерго", споживання електроенергії проводиться з грубим порушенням правил протипожежної безпеки, що може привести до пожежі і загибелі людей, що підтверджується Постановою Державного пожежного нагляду НОМЕР_2. Санаторій сплачує за спожиту електроенергію, в тому числі і за вказаний будинок самостійно, у зв'язку з чим несе великі збитки, а мешканці будівлі не бажають за споживання електроенергії розраховуватись.

Ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 24 липня 2006 року в якості забезпечення позову було забов'язанб Чернова В.Л. підключити будівлю АДРЕСА_1 до електроенергії та заборонено самовільно до вирішення питання по суті відключати мешканців цієї будівлі від електроенергії.

В апеляційній скарзі головний лікар санаторію МНС України "Одеський" ставить питання про скасування вказаної ухвали у повному обсязі та постановляння нової ухвали, якою відмовити в задоволені клопотання про забезпечення позову.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, який доповів зміст оскаржуваної ухвали, доводи скарги і заперечення на неї, перевіривши законність й обгрунтованість ухвали, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню за наступних підстав.

Як вбачається з Акту приймання-передачі цілісного майнового комплексу Одеського військового санаторію до сфери управління МНС від 18.04.2003 року \а.с. 21-25\ в будівлі "Лікувальний корпус, котельня" дозволено проживання 21 сім'ї, проте будинок не має статусу гуртожитку, житлова комісія не приймала питання по розподілу та наданню житла, технічний стан будівлі не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, правилам протипожежної безпеки, передбаченим для проживання, через знаходження будівлі в аварійному стані. Разом з тим, мешканцям дозволили проживати в зазначеній будівлі до надання їм житлових приміщень.

Судова колегія зазначає, що згідно Наказу начальника Одеського гарнізону НОМЕР_3\а.с.36-37\ позивач в законному порядку займає житло, а тому має право на користування електроенергією, у зв'язку з чим суд першої інстанції в оскаржуваній ухвалі зобов'язав головного лікаря санаторію підключити будинок до електропостачання.

Після винесення зазначеної ухвали суду 18 серпня 2006 року головним державним інспектором з пожежного нагляду в Одеській області С.А. Конопко була винесена постанова НОМЕР_2 про заборону експлуатації будівлі корпусу НОМЕР_1 санаторію МНС України "Одеський" з 01 вересня 2006 року шляхом відключення електропостачання корпусу.

Підставою для винесення зазначеної постанови було виявлення незадовільного протипожежного стану будівлі.

Судова колегія вважає, що без усунення порушень, зазначених в постанові НОМЕР_2 підключення будівлі до електропостачання неможливе, у зв'язку з чим вважає за необхідне змінити ухвалу суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 195; 199 ч. 1 п. 2, 202 ч.І п.1; 205 ч.І, п. 2; 254 КАС України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу головного лікаря санаторію МНС України "Одеський" Чернова Володимира Леонідовича задовольнити частково.

Ухвалу Київського районного суду м. Одеси від 24 липня 2006 року змінити, виклавши абзац перший резолютивної частини у наступній редакції: Зобов'язати головного лікаря санаторію МНС України "Одеський" Чернова Володимира Леонідовича підключити мешканців будівлі АДРЕСА_1 до електропостачання після усунення недоліків, зазначених в Постанові головного державного інспектора з пожежного нагляду в Одеській області НОМЕР_2 про застосування запобіжних заходів.

В іншій частині ухвалу залишити без змін.

Ухвала колегії суддів набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку протягом місяця з моменту проголошення до Вищого Адміністративного Суду України.

Джерело: ЄДРСР 218723
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку