


КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДОНЕЦЬКА
Справа № 2-1781/11
РІШЕННЯІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2011 року м. Донецьк
Кіровський районний суд м. Донецька в складі -
судді ІВАНОВА О.Г.
при секретареві КОРОТИЧ І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади Кіровської районної у м. Донецьку Ради «про визнання права користування нерухомим майном», суд -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернулась в Кіровський районний суд м. Донецька з позовом до Територіальної громади Кіровської районної у м. Донецьку Ради «про визнання права користування нерухомим майном».
Свої позовні вимоги позивачка мотивує наступним.
З червня 2000 року позивачка фактично знаходилась у цивільному шлюбі з ОСОБА_2, проживала з останнім однією сім’єю за адресою: АДРЕСА_1. З ОСОБА_2 шлюб офіційно не реєстрували і не мали такого наміру по причині похилого віку. Разом вони вели спільне господарство, мали сумісний бюджет, сплачували комунальні платежі, здійснили ремонт квартири.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 помер, про що свідчить свідоцтво про смерть, видане відділом реєстрації актів цивільного стану Кіровського районного управління юстиції у м. Донецьку НОМЕР_1 від 11 серпня 2010 року. Після смерті останнього позивачка постійно проживає за адресою: АДРЕСА_1. На вказану квартиру відкритий особовий рахунок № НОМЕР_2 и основним квартиронаймачем є ОСОБА_2.
Позивачка просить визнати за нею право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1, зобов’язати ВГІРФО Кіровського РВ ДГУ УМВД України у Донецькій області здійснити державну реєстрацію ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічні викладеним, просила суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача - Територіальної громади Кіровської районної у м. Донецьку Ради в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, просить розглядати справу у його відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги, а також довідки про забезпеченість комунальними послугами за газ громадянин ОСОБА_2 був уповноваженим власником (наймачем) квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1. Саме на нього відкритий особовий рахунок за № НОМЕР_2
Відповідно до наданих та оглянутих у судовому засіданні фотокарток громадянин ОСОБА_2 проживав з позивачкою однією сім’єю за адресою: АДРЕСА_1, та вели спільне господарство
Опитана у якості свідка ОСОБА_3 суду показала, що ОСОБА_1 і ОСОБА_2 з 2000 року і до дня смерті ОСОБА_2 проживали разом, вели спільне господарство, мали сумісний бюджет, сплачували комунальні платежі.
Відповідно до свідоцтва про смерть, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Кіровського районного управління юстиції у м. Донецьку від 11 серпня 2010 року, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року про що зроблено відповідний актовий запис НОМЕР_1 (а.с. 3).
Заслухавши свідчення позивачки, вивчивши матеріали справи, суд знаходить позовні вимоги обґрунтованими й підлягаючими задоволенню.
Відповідно до вимог ст.. 3 СК України сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
Статтею 64 ЖК України визначено, що члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із зазначеного договору. До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.
Згідно ст. 65 ЖК України особи, що вселилися в жиле приміщення як члени сім'ї наймача, набувають рівного з іншими членами сім'ї права користування жилим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем та членами його сім'ї, які проживають з ним, не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням.
Проаналізувавши й оцінивши зібрані докази по справі в їх сукупності, суд вважає що позивачка ОСОБА_1 та громадянин ОСОБА_2 з 2000 року і до дня смерті ОСОБА_2 проживали разом, вели спільне господарство.
У зв’язку з чим суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1, визнати за нею право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1, зобов’язати ВГІРФО Кіровського РВ ДГУ УМВД України у Донецькій області здійснити державну реєстрацію ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 64, 65 ЖК України, ст. 3, 15, 118-120 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Територіальної громади Кіровської районної у м. Донецьку Ради «про визнання права користування нерухомим майном»–задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1
Зобов’язати ВГІРФО Кіровського РВ ДГУ УМВД України у Донецькій області здійснити державну реєстрацію ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя: