open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 2-а/2508/6634/2011 р.

 

ПОСТАНОВА

іменем України

12 серпня 2011 р.                                                                                           смт. Козелець

Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Соловей В.В., розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  

в с т а н о в и в:

29 червня 2011 року у суд із адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області. Позивач ставить позовні вимоги про визнання протиправними дій і бездіяльності відповідача щодо не нарахування і невиплати додаткової пенсії у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком, підвищення до пенсії у розмірі однієї мінімальної заробітної плати та щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва і особистого підсобного господарства у зоні посиленого радіоекологічного контролю у розмірі 30% мінімальної заробітної плати, як особі віднесеної до категорії 4, встановлених ст.ст. 37, 39 і 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та зобов’язання їх нарахувати і виплатити.  

Справа розглядається в порядку скороченого  провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області, отримує пенсію за віком, також до пенсії отримує щомісячну додаткову пенсію, згідно ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».  

Спірні правовідносини регулюються: ст.ст. 22, 46, 64 і 152 Конституції України; відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення у зоні посиленого радіоекологічного контролю, підвищується у розмірі однієї мінімальної заробітної плати; відповідно до ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді  державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію. Відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до категорії 4, призначається у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком.  Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Відповідно до ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у таких розмірах: у зоні посиленого радіоекологічного контролю – 30 процентів від мінімальної заробітної плати.

Оскільки при розгляді справи було встановлено, що відповідач нараховував та виплачував щомісячну додаткову пенсію позивачу всупереч вимогам ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», дії відповідача по нарахуванню та виплаті вищезазначеної додаткової пенсії визнаються неправомірними, відповідача має бути зобов’язано провести нарахування та виплату позивачу щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю за період із 29 грудня 2010 року по 18 червня 2011 року включно, тобто по день, що передував дню набрання чинності доповненого пункту 4 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін» до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік».

Натомість не підлягають задоволенню позовні вимоги про визнання незаконними дій та бездіяльності відповідача Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області  та зобов’язання  провести перерахунок та виплату доплати до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, оскільки позивач являється працюючим пенсіонером, а згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року № 936 «Про затвердження порядку використання коштів державного бюджету для використання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зазначена доплата нараховується підприємствами, установами, організаціями району та відшкодовуються управлінням праці вищезазначеним підприємствам за наданими щомісячними розрахунковими документами, а також не підлягають задоволенню позовні вимоги про визнання незаконними дій та бездіяльності відповідача Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області та зобов’язання провести перерахунок та виплату щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, оскільки виплата такої допомоги відповідачем не здійснюється.  

Оцінивши повідомлені позивачем і відповідачем обставини, прийшовши до переконання про наявність достатніх підстав для винесення постанови у адміністративній справі у скороченому провадженні, керуючись  ст.ст. 49, 51, 71 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.ст. 6, 8-70, 71, 86, 94, 128, 158-163, 183-2, 256  КАС України,  

п о с т а н о в и в:

визнати протиправними дії та бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щомісячної додаткової пенсії, встановленої ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період із 29 грудня 2010 року по 18 червня 2011 року.   

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому  районі Чернігівської області здійснити перерахунок і забезпечити виплату ОСОБА_1 щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», - у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії, передбаченого ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 29 грудня 2010 року по 18 червня 2011 року включно, за відрахуванням раніше сплачених сум.      

У решті позовних вимог позивачу ОСОБА_1 відмовити.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

           Надіслати сторонам рекомендованим листом із повідомленням копії постанови не пізніше наступного дня з часу її прийняття.  

           Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

           Постанова може бути оскаржена шляхом подачі протягом десяти  днів  із  дня  отримання копії постанови апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Козелецький районний суд Чернігівської області з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.   

Суддя  Козелецького районного суду                                                                       

           Чернігівської області                                                                                         В.В. Соловей

Джерело: ЄДРСР 17798607
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку