open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2а-2а/1570/2887/2011

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2011 року           

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого  судді                                         Іванова Е.А.

секретар                                                            Чиженко А.О.

за участю: представника позивача                ОСОБА_1 (за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Одесі адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в м. Іллічівськ Одеської області до Дочірнього підприємства «Іллічівськтеплокомуненерго»АТЗТ «Одесатеплокомуненерго»про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пільгових пенсій, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у м. Іллічівську звернулось до суду з позовом до Дочірнього підприємства «Іллічівськтеплокомуненерго»АТЗТ «Одесатеплокомуненерго», в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах по списку № 2 з січня по березень 2011 року в розмірі 1993,56 грн.

Свої позовні вимоги, позивач мотивував тим, що у Дочірньому підприємстві «Іллічівськтеплокомуненерго»АТЗТ «Одесатеплокомуненерго»виконуються роботи з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, тому, відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»такі підприємства, установи та організації, з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на роботах за списком № 2. Відповідно до розділу 6 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року, Управлінням пенсійного фонду в м. Іллічівськ Одеської області до відповідача направлялися розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. «б»-«з»ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та повідомлення про місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 2 громадянину ОСОБА_2. Але відповідач у період з січня по березень 2011 року не вносив до Управління Пенсійного фонду України у м. Іллічівську необхідну плату, в результаті чого виник борг в сумі 1993,56 грн., який по теперішній час не сплачений, що змусило позивача звернутися до суду з позовом про стягнення вищевказаної заборгованості.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просив його задовольнити в повному обсязі та стягнути з відповідача заборгованість у сумі 1993,56 грн.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про день, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення, про причини неявки суду не повідомив.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство «Іллічівськтеплокомуненерго»АТЗТ «Одесатеплокомуненерго»зареєстроване як юридична особа 26.11.1999 року виконавчим комітетом Іллічівськом міської ради Одеської області за адресою Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Комсомольська 2-а, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 647171 (а.с.5).

Судом також встановлено, що Дочірнє підприємство «Іллічівськтеплокомуненерго»АТЗТ «Одесатеплокомуненерго»перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у м. Іллічівську Одеської області як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, про що свідчить повідомлення про взяття на облік (а.с.7).

У Дочірньому підприємстві «Іллічівськтеплокомуненерго»АТЗТ «Одесатеплокомуненерго»виконуються роботи з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.

На даному підприємстві за Списком № 2 працював громадянин ОСОБА_2

Особливий характер роботи або умов праці, необхідний для призначення пільгової пенсії підтверджується відповідною довідкою, виданою Дочірнім підприємством «Іллічівськтеплокомуненерго»АТЗТ «Одесатеплокомуненерго», що є в матеріалах справи та відповідно до якої ОСОБА_2 виконував роботу, що передбачена Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Як вбачається з Протоколу № 3382 від 12.11.2007 року ОСОБА_2, відповідно до його заяви про призначення пенсії, призначена пільгова пенсія за списком № 2 та відкритий особовий рахунок № НОМЕР_1 від 15.11.2007 року (а.с.16).

Як вбачається з картки особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 заборгованість відповідача за списком № 2 за  період з січня 2011 року по березень 2011 року складає 1999,56 грн. (а.с.14).

Судом встановлено, що зазначена заборгованість виникла відповідно направлених на адресу ДП «Іллічівськтеплокомуненерго»АТЗТ «Одесатеплокомуненерго»розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пункту «б»-«з»ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (а.с.11-13).

Вказані розрахунки були направлені на адресу відповідача та отримані ним, про що свідчать повідомлення про отримання поштового відправлення, наявні в матеріалах справи (а.с.8-10).

Судом встановлено, що вказані розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій відповідачем оскаржені не були, а отже ДП «Іллічівськтеплокомуненерго» АТЗТ «Одесатеплокомуненерго»погоджується з розрахунками, наданими УПФ України у м. Іллічівську та повинен сплачувати суми, вказані в розрахунках.

Згідно з приписами п. 1 ст. 1  Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»від 26 червня 1997 року №400/97-ВР (із змінами та доповненнями) платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є, у тому числі, суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об’єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, філії.

Абзацом 4 пункту 1 статті 2 вказаного Закону передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «а», «б»- «з»статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№1058-IV від 09.07.2003р. пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зазначеним особам, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до п «б»ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи  працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, —за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки —після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки —після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Як встановлено судом, працівник ОСОБА_2 має необхідний стаж роботи, визначений вищевказаним законом, що підтверджується протоколом про призначення пенсії (а.с.16).

Відповідно до п.6.1 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України», затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. №21-1 (із змінами та доповненнями) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в таких розмірах:

для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Згідно з п. 6.4 вказаної Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України»розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Пунктами 6.8. Інструкції встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на  виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат  на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

Проте, під час розгляду справи судом встановлено, що ДП «Іллічівськтеплокомуненерго» АТЗТ «Одесатеплокомуненерго»не сплачував встановлені Управлінням Пенсійного фонду України у м. Іллічівську Одеської області суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, чим були порушені вищевикладені вимоги законодавства. Зокрема, доказів, підтверджуючих сплату відповідачем суми фактичних витрат, суду не надано. У зв’язку з цим, заборгованість відповідача перед управлінням Пенсійного фонду у м. Іллічівську Одеської області по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за  списком № 2 за період з січня по березень 2011 року у загальному розмірі складає 1993,56 грн.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України у м. Іллічівську Одеської області обґрунтовані, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ч. 2 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року, ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»від 05.11.1991 року, розділом 6 Постанови правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», ст. 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Управління пенсійного фонду України в м.Іллічівськ Одеської області до Дочірнього підприємства «Іллічівськтеплокомуненерго»АТЗТ «Одестеплокомуненерго»задовольнити.

 Стягнути з Дочірнього підприємства «Іллічівськтеплокомуненерго» АТЗТ «Одестеплокомуненерго»код 20978995 місцезнаходження Одеська обл. м.Іллічівськ, вул..Комсомольська 2А на користь Управління пенсійного фонду України в м.Іллічівськ Одеської області заборгованість у сумі 1993,56грн.    

Постанова набирає законної сили відповідно до ст..254 КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти  днів після отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови виготовлений 15 червня 2011 року.

       Суддя                                                                                                       Е.А.Іванов

                                                                                

 15 червня 2011 року

Джерело: ЄДРСР 16475235
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте будь-ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку