open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа №  2-а/0913/1008/11

          

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

             17 березня 2011 року                                                   смт. Рожнятів  

Суддя Рожнятівського районного суду Iвано-Франкiвської областi Пулик М.В., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_2  до управління Пенсійного фонду України в  Рожнятівському районі, щодо нарахування та виплати  державної соціальної допомоги, як дитині війни, -

ВСТАНОВИВ:

У своєму адміністративному позові позивач просить прийняти постанову, якою визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в перерахуванні пенсії, як дитині війни, зобов"язати  відповідача здійснити нарахування та виплатити підвищення до пенсії, у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, починаючи з 01 січня 2010 року  і продовжувати виплату такого підвищення на протязі  дії Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

                    Ухвалою суду від 23 лютого 2011 року позовні вимоги в частині зобов’язання здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії за період  з 01 січня 2010 року по 21 серпня  2010 року залишені без розгляду у зв’язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.  

                    Заперечення  відповідача на даний адміністративний позов у  встановлений  судом строк  до суду не надійшли.   

                    Відповідно до вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.   

                    Вивчивши  подані позивачем письмові докази  визнаю позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.  

Матеріалами справи, підтверджено, що позивач є дитиною війни та має право на пільги, встановлені законодавством  для дітей війни.   

Даний факт відповідачем  не оспорюється.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування» мінімальний   розмір  пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.  

Відповідно до ч. 2   ст. 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,  державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.  

Крім того рішенням від 22 травня 2008 року № 10-рп\2008   Конституційний Суд України   встановив, що  законом про Державний бюджет  не можна вносити зміни до інших законів, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, оскільки з об»єктивних причин  це створює протиріччя у законодавстві,  і як наслідок – скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина, а тому  Закон України  «Про соціальний захист дітей війни», зокрема і стаття 6 цього закону повинні безумовно виконуватися  відповідачем   у весь період його чинності.

Згідно ст. 19 Конституції України,  органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи,  зобов’язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.     

                    Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень суд перевіряє чи вчинені вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією і законами України.

                    Відповідно до ч. 2 ст. 162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову, суд може визнати протиправними дії суб’єкта владних повноважень та зобов’язати його вчинити певні дії щодо усунення порушень.     

Тому  позовні вимоги про визнання дій відповідача неправомірними та  щодо зобов»язання його нарахувати щомісячну соціальну допомогу відповідно до ст.6 Закон України  «Про соціальний захист дітей війни»,  є обґрунтованими та підлягають до  задоволення.

Відповідно до ст. 99 КАС України строк для звернення до адміністративного суду встановлений у шість місяців, а тому нарахування недоплаченої допомоги позивачу, як дитині війни, повинно здійснюватись у межах даного строку.

На підставі ст.ст. 19, 22 Конституції України, Рішення Конституційного Суду України   від 22 травня 2008 року № 10-рп\2008,    ст.ст. 3, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», керуючись ст. ст. 2, 3, 9, 11, 71, 99, 161-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов  ОСОБА_2  задовольнити.

Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в  Рожнятівському  районі Івано - Франківської області щодо невиплати ОСОБА_2     надбавки до пенсії,  як дитині війни, у розмірі встановленому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі Івано-Франківської області здійснити нарахування та  провести виплату ОСОБА_2  підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної  пенсії за віком, як дитині війни, починаючи з 21 серпня 2010 року відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням  фактично проведених виплат.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рожнятівський районний суд протягом десяти днів з часу отримання її копії.

      Суддя:

Джерело: ЄДРСР 14248094
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку